Primera Division. Falcao strzelił 5 goli w meczu z Deportivo

W meczu 15. kolejki La Liga, Atletico Madryt rozgromiło u siebie Deportivo La Coruna 6:0. Bohaterem spotkania został napastnik gospodarzy Falcao.

Radamel Falcao / Fot. Juanca Parce/ WikipediaAtletico Madryt do starcia z Deportivo La Coruna przystępowało w roli zdecydowanego faworyta. Rojiblancos wygrali to spotkanie zgodnie z planem, a wielkim bohaterem drużyny ze stolicy Hiszpani został Radamel Falcao. Piłkarz urodzony w Kolumbii strzelił gościom 5 bramek. Jedno trafienie dla zespołu z Madrytu dołożył Diego Costa.

Po pierwszych 45. minutach Atletico prowadziło 3:0 po dwóch golach Falcao i trafieniu Diego Costy. W drugiej połowie piłkarze z Madrytu strzelili kolejne trzy gole. Ich strzelcem był Falcao, który ostatecznie zakończył mecz z pięcioma trafieniami na koncie.

Po tym meczu Falcao ma na swoim koncie 16 goli i jest wiceliderem w klasyfikacji strzelców Primera Division. Lepszy jest jedynie Lionel Messi, który zdobył do tej pory 21 bramek.

Atletico Madryt - Deportivo La Coruna 6:0

Bramki: Diego Costa (23.), Falcao (28.), (42.), (64.), (67.), (71.)