115961 miejsce

Primera Division. FC Barcelona mistrzem Hiszpanii

Dzięki wyjazdowemu remisowi 1:1 (1:1) z Levante FC Barcelona zapewniła sobie mistrzostwo Hiszpanii sezonu 2010/2011.

Camp Nou / Fot. A.Stoewahse, Licencja GNU 1.2W meczu 36. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy FC Barcelona zremisowała na wyjeździe z Levante 1:1 (1:1). Ten wynik zapewnił ekipie z Katalonii mistrzowski tytuł sezonu 2010/2011.

Po wczorajszej wygranej Realu Madryt podopieczni Pepa Guardioli potrzebowali zaledwie jednego punktu, aby przypieczętować mistrzowski tytuł. Przeciwnikiem Barcelony był zespół ze środka tabeli - Levante.

Od początku meczu FC Barcelona grała ospale i nie potrafiła przełamać rywala. Mimo że zawodnicy z Katalonii dominowali w posiadaniu piłki, to ich przewaga nie przekładała się na sytuacje podbramkowe. Mecz ułożył się jednak dla Barcy znakomicie. W 28. minucie meczu bramkę zdobył Seydou Keita. Malijczyk pokonał bramkarza strzałem głową po pięknym zagraniu Xaviego. Po zdobyciu gola podopieczni Pepa Guardioli ponownie zwolnili, a widowisko straciło tempo. Tę sytuację wykorzystali gospodarze, którzy w 41. minucie meczu wyrównali. Błąd Pique wykorzystał Caicedo, który pokonał Valdesa. Do przerwy więcej bramek nie padło.

W drugiej części gry Barcelona nadal była zespołem dominującym na boisku. Swoje doskonałe sytuacje dwukrotnie zmarnował Messi, raz trafiając w słupek i raz minimalnie pudłując. Do końcowego gwizdka sędziego więcej ciekawych sytuacji się nie wydarzyło. Katalończycy grali spokojnie, jakby nie chcieli nawet strzelić zwycięskiego gola. FC Barcelona zremisowała z Levante 1:1.

Remis z Levante zapewnił FC Barcelonie mistrzostwo Hiszpanii sezonu 2010/2011. Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki, a Katalończycy mają sześć punktów przewagi nad Realem Madryt (i lepszy stosunek bezpośrednich pojedynków). Podopieczni Pepa Guradioli potwierdzili swoją ligową dominację i zdobyli trzecie mistrzostwo ligi z rzędu.

Levante UD - FC Barcelona 1:1 (1:1)
Bramki: Caicedo (41) - Keita (28)