Primera Division. FC Barcelona rozbiła Espanyol w derbach

W rozegranych na Camp Nou derbach stolicy Katalonii, lepsi okazali się piłkarze Barcelony, którzy pokonali Espanyol 4:0. Gracze Tito Vilanovy umocnili się tym samym na pozycji lidera tabeli La Liga.

/ Fot. EPA/ANDREU DALMAUW meczu 19. kolejki Primera Division, lider tabeli FC Barcelona podejmował lokalnego rywala Espanyol. Na ławkę trenerską Barcelony, po przerwie spowodowanej operacją, powrócił Tito Vilanova. Kolejną bramkę dla Blaugrany strzelił niesamowity Argentyńczyk Leo Messi.

Na początku spotkania nie działo się zbyt wiele. Już pierwsza groźna akcja Barcelony przyniosła bramkę. W 10. minucie, po podaniu Iniesty, bramkę strzela Xavi. Pięć minut później jest już 2:0 dla Barcelony. Gola zdobywa Pedro, który dość przypadkowo zmienił lot piłki po strzale Messiego.

W 27. minucie Barcelona zdobywa trzeciego gola. Strzelcem bramki po raz kolejny Pedro, który wykorzystuje świetne prostopadłe podanie od Busquetsa. Dwie minuty później bramkarz gości fauluje w polu karnym Fábregasa. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Messi. Był to 27. gol Argentyńczyka w tym sezonie La Liga. Tym trafieniem Messi wyrównał rekord Baty (sezon 1930/1931) oraz Prudena (1940/1941), którzy podobnie jak on, po 18. kolejkach Primera Division mieli na swoim koncie 27 bramek.

Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie przeprowadziła już groźnej okazji. Po 45 minutach na tablicy wyników było 4:0 dla Barcelony.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania to całkowita kontrola wydarzeń na boisku przez podopiecznych Tito Vilanovy. W 65. minucie bramkę strzela Pedro, jednak sędzia niesłusznie odgwizduje spalonego.

Siedem minut później ponownie piłkę do siatki pakuje Pedro, sędzia znów jednak dopatrzył się pozycji spalonej. W 81. minucie Leo Messi trafia z rzutu wolnego w poprzeczkę.

W końcówce meczu obie drużyny nie stworzyły już żadnej ciekawej akcji. FC Barcelona ostatecznie wygrała to spotkanie 4:0 i umocniła się na pozycji lidera Primera Division.

FC Barcelona - Espanyol Barcelona 4:0 (4:0)

Bramki: Xavi (10.), Pedro (15., 27.), Messi (29. - karny)