Primera Division. FC Barcelona rozgromiła Atletico Madryt [wideo]

W szlagierowym meczu 16. kolejki Primera Division na Camp Nou, FC Barcelona pokonała zespół Atletico Madryt 4:1. Kolejne dwa gole zdobył niesamowity Leo Messi.

Lionel Messi / Fot. Wael.Mogherbi/WikipediaPojedynek ten był zapowiadany jako starcie najlepszych snajperów La Liga - Lionela Messiego (FC Barcelona) oraz Radamela Falcao (Atletico Madryt). Obaj piłkarze nie zawiedli swoich fanów, strzelając w tym meczu bramki. Lepszy był jednak Argentyńczyk, który zapisał na swoim koncie dwa trafienia.

Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu kibice musieli czekać do 31 minuty. Wtedy Diego Costa zabiera piłkę Messiemu i podaje od razu do Falcao. Busquets niestety mija się z piłką, napastnik Atletico przejmuje piłkę i pędzi naprzeciw osamotnionego Valdesa. Wpada w pole karne, po czym pięknym lobem przerzuca piłkę nad bezradnym golkiperem Barcelony.

Barcelona nie zamierzała jednak składać broni. Piłkarze Blaugrany wyrównali po zaledwie czterech minutach. Tym razem cudownym strzałem popisał się Adriano. Po minięciu dwóch rywali zawodnik gospodarzy zbiegł do środka i potężnym strzałem uderzył nie do obrony. Po tej bramce Barcelona ruszyła do jeszcze bardziej zmasowanych ataków. Skutek przyszedł w najlepszym momencie, czyli przed przerwą. W 45 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego, Pique strącił piłkę, w zamieszaniu najlepiej zachowuje się Busquets, który spokojnie uderza obok bezradnego Courtoisa.

W drugiej połowie, Barcelona kontrolowała dalej spotkanie. W 57 minucie kolejny błysk geniuszu Messiego, który strzela z 20 metrów tuż obok słupka. Curtois był w tej sytuacji bezradny. W 88 minucie gol na 4:1 dla Barcy. Kolejną bramkę strzela Lionel Messi. Po prostym błędzie Godina, Argentyńczyk przejmuje piłkę i spokojnie podcina ją nad bramkarzem. Do końca spotkania Barcelona atakuje ale wynik nie uległ już zmianie. Barcelona wygrywa spotkanie i powiększa swoją przewagę w tabeli nad największymi rywalami.