46642 miejsce

Primera Division: Real zremisował z Barceloną w Gran Derbi

W sobotę zostało rozegrane pierwsze z czterech spotkań, jakie stoczą ze sobą Barcelona z Realem Madryt. Gran Derbi na Santiago Bernabeu zakończyło się bramkowym remisem 1:1. Taki wynik nie satysfakcjonuje drużyny Królewskich.

Real Madryt - FC Barcelona / Fot. EPA/ZIPIW 32. kolejce Primera Division doszło do wielkiego spotkania pomiędzy Realem Madryt a Barceloną. Takie spotkania jak te wywołują dodatkowe emocję wśród kibiców a także piłkarzy.

Real nie zdołał zrewanżować się za porażkę na Camp Nou gdzie poległ aż 0:5. Gospodarze zdołali zremisować na własnym stadionie w pierwszej z czterech konfrontacji jakie czeka oba zespoły, które zawalczą w półfinale Ligi Mistrzów i w finale Pucharu Hiszpanii.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron prowadzenie objęli goście gdy w 53. minucie Lionel Messi wykorzystał rzut karny. Gospodarze zdołali wyrównać w 82. minucie dzięki bramce Cristiano Ronaldo.

Szczegóły: Dwa rzuty karne w hiszpańskim klasyku. Real Madryt - FC Barcelona 1:1

Real Madryt – FC Barcelona 1:1 (0:0)

Real: Casilas, Ramos, Carvalho, Marcelo, Khedira, Pepe, Adebayor, Arbeloa, Ozil, Ronaldo, Adriano.

Barcelona: Valdes, Alves, Pique, Keita, Maxwell, Xavi, Busquets, Iniesta, Afellay, Messi, Villa.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy