Primera Division: Sevilla goni europejskie puchary

W czwartkowym spotkaniu 33. kolejki ligi hiszpańskiej Sevilla nie dała żadnych szans, broniącemu się przed spadkiem Realowi Saragossa. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył ich najlepszy napastnik - Alvaro Negredo.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Negredo.jpg&filetimestamp=20100503211758 / Fot. Yulia NovikovaGracze Sevilli dominowali na boisku od samego początku, jak na faworytów przystało. Ich wysiłki zostały wynagrodzone już w 11. minucie, kiedy to Federico Fazio po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał bramkarza gości strzałem głową.

Gospodarze w dalszym ciągu stawiali na atak, dzięki czemu powiększyli dorobek bramkowy w 29. minucie. Po prostopadłym podaniu od Manu del Morala w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Alvaro Negredo, który nie zwykł marnować takich okazji.

Jeszcze przed przerwą snajper Sevilli ponownie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik meczu na 3:0. Pomimo interwencji Roberto Jimenez znów musiał wyciągać piłkę z siatki.

Po tym zwycięstwie Sevilla awansowała na 7. miejsce w tabeli i traci tylko 5 punktów do 4. lokaty dającej możliwość występu w Lidze Mistrzów. Dużo gorzej wygląda sytuacja Saragossy, która aby wydostać się ze strefy spadkowej potrzebuje aż 7. punktów.

Statystyki:
Wynik końcowy: 3:0
Wynik do przerwy: 3:0

Strzelcy:
11 min. Federico Fazio
29 min. Alvaro Negredo
43 min. Alvaro Negredo