Facebook Google+ Twitter

PRL-owski prokurator posłem PiS-u. Ale kontrowersji jest więcej

Prawo i Sprawiedliwość zalicza kolejna wpadkę. Widzowie programu Tomasza Sekielskiego „Po prostu” dowiedzieli się,

iż poseł PiS-u Stanisław Piotrowicz był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR) oraz PRL-owskim prokuratorem, który przygotowywał akt oskarżenia przeciwko Antoniemu Pikule, działaczowi „Solidarności” z Jasła, oskarżonemu o kolportaż ulotek i pism z „drugiego obiegu”. Warto w tym kontekście dodać, że w 1984 roku prokurator Piotrowicz za swoją pracę został odznaczony przez Polską Rzeczpospolitą Ludową Brązowym Krzyżem Zasługi.
Piotrowicz odniósł się do swojej przeszłości związanej z komunistycznym reżimem na łamach portalu niezależna.pl. Stwierdził on, że są rzeczy z okresu PRL-u, których się wstydzi. Zarzuca sobie bowiem to, iż w tamtym okresie nie postąpił heroicznie i uległ presji - zapisał się do PZPR-u. Jednak Piotrowicz twierdzi, iż nie był aktywnym działaczem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, zaś jako prokurator nie zrobił nikomu nic złego. Albowiem poseł PiS-u Stanisław Piotrowicz deklaruje, iż będąc prokuratorem nigdy nie zajmował się sprawami politycznymi.
Należy dodać, iż jako prokurator Stanisław Piotrowicz podjął jedną bardzo kontrowersyjną decyzję. Miało to miejsce dwanaście lat po upadku systemu komunistycznego w Polsce. Jako szef prokuratury rejonowej w Krośnie Stanisław Piotrowicz umorzył sprawę podejrzanego o pedofilię księdza Michała M. z Tylawy. Swoją decyzję tłumaczył on wówczas tym, iż ksiądz miał dotykać dzieci i „masować im brzuszki” przez wzgląd na „zdolności bioenergoterapeutyczne”, które jakoby posiadał. Ówczesny szef prokuratury rejonowej w Krośnie tłumaczył również, iż wyżej wymienione czynności były umotywowane chęcią księdza, by wykąpać i umyć swoje parafianki.
Ksiądz Michał M. ostatecznie został skazany za akty pedofilskie. A Piotrowicz odszedł z prokuratury, togę zamienił najpierw na mandat senatora (od 2005 roku), a później (od 2007 roku) – posła.
Dziennikarze serwisu informacyjnego natemat.pl, którzy również przedstawili opinii publicznej wiadomość o kontrowersyjnej działalności prokuratorskiej Stanisława Piotrowicza, poprosili zainteresowanego o komentarz w tej sprawie. Jednak poseł Piotrowicz nie udzielił im komentarza, w żaden sposób nie odniósł się także do swojej decyzji o umorzeniu sprawy księdza Michała M., oskarżonego o pedofilię w 2001 roku.
Pełną informację na ten temat możecie Państwo uzyskać w serwisie informacyjnym natemat.pl, w artykule zatytułowanym „Plamy na życiorysie posła PiS Piotrowicza. W PRL oskarżał opozycjonistę, a potem umorzył sprawę księdza pedofila z Tylawy”, który jest zamieszczony pod poniższym linkiem:

http://natemat.pl/84341,oskarzanie-opozycjonisty-to-nie-jedyna-plama-na-zyciorysie-posla-piotrowicza-jako-prokuratur-uniewinnil-ksiedza-pedofila-z-tylaw

Czy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zdołają się wytłumaczyć w przekonujący sposób z kontrowersyjnej przeszłości ich posła?

* * *

Nieopublikowane w serwisie Wiadomości24 teksty publicystyczne mojego autorstwa, znajdą Państwo na moim blogu, pod adresem http://www.zbigniew-stefanik.blog.pl/ oraz na portalu Salon24, na stronie http://www.zbigniewstefanik.salon24.pl/. Serdecznie zapraszam do ich lektury i merytorycznej dyskusji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ludzie dzielą się na dobrych, "kaczystowskich komuchów" i tych złych. Już i Ludwik Dorn został zaliczony do złych komuchów.
"Ludwik Dorn (ur. 1954), były wicepremier i marszałek Sejmu z ramienia PiS, obecnie poseł Solidarnej Polski. Jego ojciec, Henryk Dornbaum, działał w Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, a po wojnie był wykładowcą marksizmu-leninizmu na Politechnice Warszawskiej". Dodam, że śp. Lech Kaczyński napisał pracę doktorską z marksizmu-leninizmu. Dobry to, czy zły komuch?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na fali "dochodzenia do prawdy"proponuje sprawdzić jeszcze raz tą słynną "fałszywą " lojalkę podpisaną prze prezesa.Prawda musi wypłynąć na wierzch.!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak,a przy majestacie prezydenckim splamionym krwią wszyscy z jego otoczenia łakną krwawej ofiary aby przypochlebić się swemu mocodawcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Samo przebywanie w otoczeniu Prezesa powoduje, że nawet diabeł obrasta anielskim pierzem i może dołączyć do chóru piewców najjaśniejszego malucha.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W swoich szeregach kierownictwo PiS -u akceptuje takich jegomości. Zawsze znajdują jakieś usprawiedliwienie .
Natomiast wszystkie spreparowane ubeckie papiery na przeciwników politycznych uważają za świętą prawdę .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.