Facebook Google+ Twitter

Próba zamachu terrorystycznego w Detroit - bomba zawiodła

Na pokładzie Airbusa 330, należącego do Northwest Airlines, eksplodował detonator odpalony przez 23-letniego Nigeryjczyka. Gdyby doszło do wybuchu bomby, prawdopodobnie zginęłoby 278 osób.

http://www.dailymotion.pl/video/xbn667_zdjycie-sprawcy-zamachu-na-pokyadzi_news / Fot. fot. screenNa pokładzie Airbusa 330, w piątek około godz. 12 czasu lokalnego (18. czasu polskiego), podczas lądowania maszyny w Detroit, jeden z pasażerów, 23-letni Nigeryjczyk, próbował zdetonować materiał wybuchowy, który miał prawdopodobnie przymocowany do nogi. Miał on być zdetonowany za pomocą strzykawki ze środkiem zapalającym. Według innych źródeł, materiał wybuchowy był mieszaniną proszku i płynu.Eksplozja detonatora wywołała huk, który usłyszało wielu pasażerów. Terrorysta doznał poparzeń trzeciego stopnia. Obrażenia jednego z pasażerów okazały się na tyle poważne, że musiał on być hospitalizowany w University of Michigan Medical Center w Ann Arbor.

 / Fot. x"Najpierw usłyszałem trzask, później pojawił się dym" - relacjonuje jeden z pasażerów, Peter Smith. "Byliśmy z tyłu samolotu, kiedy usłyszeliśmy krzyk. Zdenerwowane stewardessy zaczęły biegać wzdłuż naszych foteli. Patrząc w ich oczy, wiedzieliśmy, że stało się coś złego" - mówi inna pasażerka. Mężczyzna krzyczał oraz przeklinał. Został szybko obezwładniony przez załogę i pasażerów lotu.Samolot wylądował bez przeszkód lecz od razu po jego zatrzymaniu trzeba było ewakuować wszystkich 278 pasażerów. Na miejscu już czekała policja oraz Federalne Biuro Śledcze (FBI).Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kto się ze mną zapisuje do al kajdy:)? A tak na poważnie. Środki komunikacji miejskiej też nie są pilnowane. Wystarczyło by większym mieście zdetonować ładunki IED w tramwaju lub autobusie. Teraz przez dwa tygodnie będą gadać na temat Nigeryjczyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo takie były wcześniejsze doniesienia, jednak poranek przyniósł nowe fakty. Czekamy na informacje w tej sprawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A wczoraj był przypadek że koleś odpalił fajerwerki w A330 podczas lotu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.12.2009 12:40

Delta Air Lines. Amerykanie nie widzą, że Delta w tym roku przejęła linię Northwest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.