Facebook Google+ Twitter

Probierz postawi na młodych? Początek zmian w Wiśle Kraków

Przez lata dużym problemem Wisły Kraków była słaba praca z młodzieżą. Według "Przeglądu Sportowego" teraz ma się to zmienić, ponieważ Michał Probierz planuje oprzeć swoją drużynę na młodych zawodnikach.

 / Fot. Andrzej Banaś/Gazeta KrakowskaJednym z największych problemów polskiego futbolu jest stosunek do młodych piłkarzy. Wedle dużej części naszego środowiska piłkarskiego, zawodników 23- letnich w Polsce wciąż można nazywać: młodymi, zdolnymi, perspektywicznymi. Tak przecież przez lata mówiono o Pawle Brożku,
nie zważając na upływający czas. Co ciekawe były piłkarz Wisły Kraków najlepsze sezony zaliczał całkiem niedawno, kiedy miał 26 lat. Gdy był gwiazdą reprezentacji młodzieżowej wróżono mu świetlaną przyszłość. Można stwierdzić, że Brożek stracił w Polsce wiele lat ze swojej kariery, nie jest to jednak niczym nowym - talentów w Polsce zawsze było bez liku; gorzej było z wprowadzaniem ich do seniorskiej piłki.

Warto również sobie przypomnieć historię Roberta Lewandowskiego. Jako król strzelców I ligi miał swobodę w wyborze nowego klubu - biły się o niego Legia oraz Lech. To wtedy Mirosław Trzeciak, który pełnił funkcję dyrektora sportowego powiedział, że Legia "Lewego" może wziąć, ale pod warunkiem, że przez rok będzie się ogrywał na zapleczu Ekstraklasy. Nic, więc dziwnego, że Lewandowski wybrał Lecha. Źle na tym nie wyszedł - dzisiaj jest gwiazdą Bundesligi, a Trzeciak piłkarskim komentatorem.

Co jest w Polsce szansą dla naszych młodych piłkarzy? Pusta kasa w klubie. Kiedy nie ma pieniędzy na transfery, nikt nawet nie zawraca sobie głowy, szukaniem znakomitych obcokrajowców. Tak jest właśnie dzisiaj w Wiśle. Probierz nie może liczyć na hojność prezesa Cupiała. Krakowski klub ma kłopoty
finansowe i szuka zawodników, którzy dysponują własną kartą zawodniczą. W związku z tym Probierz może zapomnieć o jakichkolwiek pieniądzach na transfery.

Według "Przeglądu Sportowego" trener Wisły chce oprzeć swój zespół na młodych piłkarzach. "Michał Probierz co rusz sprawdza kolejnych młodych wiślaków. Na zgrupowanie do Słowenii zabrał ich całą armię. Niezłe wrażenie robią napastnicy 17-letni Damian Kamiński i 19-letni Michał Szewczyk. Jest również pozyskany z Hutnika Nowa Huta 18-letni Damian Buras. W sparingach ogrywają się obrońcy Piotr Żemło (17 lat), Damian Lepiarz (18 lat) i Bartłomiej Kolanko (17 lat)" - czytamy. Według dziennikarzy sportowego dziennika Probierz największe nadzieje pokłada w młodym pomocniku, 20-letnim Michale Chrapku, który w poprzednim sezonie był czołową postacią I-ligowego Kolejarza Stróże.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 21.07.2012 23:27

Bobo Kaczmarek trener Lechi,idzie za politycznym głosem PO i zatrudnia emerytów...Będzie stabilnie-ale niemrawo!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.