Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21233 miejsce

Próbki czarnej ospy znaleziono w magazynie w Stanach Zjednoczonych

W Stanach Zjednoczonych znaleziono próbki wirusa czarnej ospy. Pochodzą z lat 50. ubiegłego wieku i znajdowały się w budynku Agencji Żywności i Leków.

 / Fot. By Photo Credit: James Gathany Content Providers(s): CDC [Public domain], via Wikimedia CommonsOspa prawdziwa (łac. Variola vera) znana jako czarna ospa to wirusowa choroba zakaźna. Ostatni naturalny przypadek zachorowania zanotowano w 1977 r. 1 lipca 2014 nieopodal Waszyngtonu znaleziono próbki wirusa ospy prawdziwej z połowy ubiegłego wieku. Znajdowały się one w nieużywanym magazynie, a odkryto je podczas sprzątania. Było to sześć fiolek opisanych jako "variola" - podaje Gazeta.pl.

Próbki zostały zabezpieczone i skierowane do badań. Instytut w Atlancie sprawdzi czy wirus jest aktywny. Osoby, które miały kontakt z fiolkami nie zakaziły się, bezpieczny jest również budynek,w którym odnaleziono je.

W 1980 r. Światowa Organizacja Zdrowia uznała ospę za chorobę całkowicie zwalczoną na całym świecie. Próbki wirusa miały zostać zniszczone lub przeniesione do specjalnego laboratorium WHO. Przykład amerykański pokazuje, że na świecie mogą znajdować się próbki poza kontrolą. Tym bardziej, że ospa prawdziwa znajdowała się w arsenale broni biologicznej np. w ZSRR.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szukano broni biologicznej w Iraku, zresztą bezskutecznie, a mieli ją we własnym kraju. Jak to może być, że jedni mogą dysponować bronią masowego rażenia a drugim tego się zabrania. Demokracja, którą Stany Zjednoczone chcą wprowadzić w niektórych krajach przynosi więcej szkody niż rządy tyranów. Boże broń nas przed takimi uzdrowicielami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W USA po latach będzie można znaleźć nawet nie zepsutych komunistów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czarna ospę "znaleziono" a Ebola "się wymknęła"....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.