Facebook Google+ Twitter

Problem czkawki w aspekcie glutaminianu

Od czasu do czasu - niestety rzadko - pojawiają się na naszym portalu teksty niezwykle oryginalne i przekraczające przylizaną konwencję; dowodem ich uniwersalnej wartości jest czkawka u odbiorców z dyspepsją.

Wspomniana czkawka otóż, bez względu na stopień zakwaszenia soków żołądkowych pojawia się najczęściej u ludzi, którzy pochłaniając posiłek zbyt zachłannie, zapowietrzają się jak jakiś - pardon - kaloryfer. Co szkodliwe jest niesłychanie dla ich komfortu fizycznego i fizycznego.

Odmiana psychiczna czkawki jest o tyle groźniejsza, że ani jej zapić z odwrotnej strony szklanki się nie da, ani metodą nagłego przestraszenia wyeliminować; no bo jakże nieszczęsnego delikwenta wirtualnie basem zza pleców huhu! przestraszyć? Na tę odmianę czkawki cierpi tu kilka osób, które po szybkim i zachłannym przełknięciu tekstu pani Agnieszki W., do tej pory nieodmiennie wypominają Jej "Historię ohydy" utożsamiając z ową ohydą - z przyczyn nieznanych, samych siebie.

Tymczasem recenzja nigdy nie napisanej książki jest zabiegiem stosowanym w literaturze tak samo, jak nowatorskie słowotwórstwo, nie zawsze dla czytelnika zrozumiałe (vide S. Lem).

Zdumiewa zaciekłość w potępianiu Agnieszki W. za stworzenie niekonwencjonalnej klasyfikacji szczególnych typów męskich, którą to klasyfikację nie wiadomo dlaczego pewna
poetka przykleiła w całości pewnemu poecie, a poeta sam sobie - co dało asumpt do śmiertelnej obrazy osobom uwielbiający się obrażać. Stan permanentnego obrażenia (nie mylić z okaleczeniem) uznają widać za najwyższy stopień nobilitacji duchowej.

Tymczasem określenia zastosowane przez AW w rzeczonej recenzji zaczerpnięte zostały - o czym przekonałam się dopiero po jej obejrzeniu - z pewnej reklamy. Buszujące w telewizyjnym wychodku glutowate, eunuchowate śmierdziele w zielonkawych wdziankach, oraz im podobne płazińce bezzasadowe, panosza się na ekranie bez żadnych protestów ze strony osób wrażliwych estetycznie i uduchowionych; które zamiast obrazić się na telewizję za puszczanie obrazów wywołujących odruch wymiotny - dostają regularnej czkawki na temat osoby, która z tych obrazów zaczerpnęła nazewnictwo adekwatne do recenzowanej książki.

Osoba posługująca się twórczo językiem ojczystym, stanęła kołkiem w gardle zacietrzewieńcom czkawkowatym, stając się przy każdej okazji obiektem ataków ze strony osób, które na co dzień żrą coś, co normalnemu człowiekowi przypomina małego zasmarkańca z gilem u nosa: gluta-minian…

Smacznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Polsko! Polsko! Cóżeś Ty za Pani, że dla Twego dobra, jedni na drugich, przez trzecićh są nastawiani.
To nie dotyczy Pani Jadzi, bo Ona stanęła w obronie, jednego z użytkowników naszego "Podwórka".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.11.2009 09:54

Ahoj!....... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.11.2009 01:29

a co tu jest rozgrywane??????

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.11.2009 15:52

Pani Jadwigo - mialo byc.
Zbyt slabo nacisnelam klawisz Shift. Przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.11.2009 15:29

Pani jadwigo, najwidoczniej niektorzy tak juz maja.
Zobaczy pani, ze zaraz sie odezwie ktos.
I nawet juz wiem, kto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Łukaszu - ...i psychicznego.
Jesli chodzi o termin - nieustajace sekowanie AW przy każdej okazji,kiedy zabiera głos w dyskusji - usprawiedliwia każdy termin tego tekstu. I tylko o to chodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.11.2009 11:49

..."Tak tu cicho o zmierzchu"...... Na czkawkę ponoć pomaga nabranie maksimum powietrza do płuc i..... oby tak wytrzymać, jak najdłużej..... Oczywiście, nie zapowietrzając się przy tym i nie ulatując "balonem"........ :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Co szkodliwe jest niesłychanie dla ich komfortu fizycznego i fizycznego" Chyba chodziło o fizyczny i psychiczny?:)

Artykuł, jakkolwiek by go oceniać, uważam chyba za spóźniony. Dlaczego? Sprawa raczej ucichła, nie widać już jej znamion, no chyba, że coś mi uciekło, to proszę mnie nakierować (choć nie sadzę, bo przegląd portalu mam bardzo dobry). Zatem art, jedyne co zrobić może, to wzniecić jakieś wojenki na nowo, a już było tak cichutko...
Pozdro.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehee. hahahaa.... Pani Jadwigo, jest Pani NIESAMOWITA! Pani dostrzega, jakby miała oczy z tyłu głowy.
;°)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwigo - oczyma wyobraźni już widzę ten flame (vel flejm) pod tym tekstem, "minusowanie" gwiazdek, niedwuznaczne aluzje i ...tupanie nóżką... Szczególnie tych, którym się wydaje, że wszystkie teksty w tym portalu powstały na kanwie ich życiorysów... 5 oczywiście stawiam zapobiegawczo, licząc na frontalny atak Polskiej Partii Malkontentów ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.