Facebook Google+ Twitter

Problem dopalaczy według dziennikarza "Faktu"

Łukasz Warzecha, publicysta "Faktu", donosi, że "w Rudzie Śląskiej jest sklep z dopalaczami, którego właścicielka odmówiła zamknięcia". Warzecha nie widzi w zachowaniu właścicielki nic niestosownego, zaciekle jej broni.

W "Komentarzu na pierwszej stronie" uzasadnia rzekomą bezprawność działań organów administracji publicznej tym, że inspektor sanitarny przedstawił właścicielce sklepu "odbitą na ksero decyzję dotyczącą jakiegoś nieznanego jej produktu i podobnych, przy czym nie umiał wyjaśnić, jakie to są produkty podobne". Karolina Włodarczyk-właścicielka dwóch rudzkich sklepów z dopalaczami twierdzi, że nie przedstawiono jej żadnych konkretnych zarzutów, jedynie pokazano decyzję Głównego Inspektora Sanitarnego o zamknięciu wszystkich sklepów oferujących środek "Tajfun" i innych podobnych, których to w ofercie jej sklepu nie ma."Nie zamknę sklepu, gdyż nadal uważam, że zamykanie sklepów przez sanepid jest pozbawione podstaw prawnych. Nie stwierdzono u nas żadnych zakazanych produktów"-powiedziała "Dziennikowi Zachodniemu". Według mniemania komentatora "władza wymyśliła nowy piarowski teatrzyk i realizuje go bez szacunku dla prawa''. Uważa, że jeśli dziś można zamknąć sklep na podstawie skserowanej decyzji, to jutro będzie można zamknąć rozgłośnię albo gazetę''.

Zastanawiające jest to, że niektóre osoby, zwłaszcza występujące na forum publicznym, widzą we wszelkich decyzjach administracji publicznej, jeśli tylko pochodzą z opcji politycznej nieprzychylnej im, działanie "pod publiczkę", mające na celu przyciągnięcie do siebie społeczeństwa. Cokolwiek rząd zrobi, to i tak zawsze ma nieczyste intencje.

Zaskakuje także fakt, że są tacy dziennikarze, którzy nie potrafią dostrzec cynizmu i hipokryzji związanej z całym procederem legalnego handlu środkami psychoaktywnymi. Czyżby nie wiedzieli, że producenci dopalaczy w przewrotny sposób ostrzegają na pudełkach tychże specyfików "produkt nie nadaje się do spożycia", bezczelnie uzasadniając, iż artykuły przez nich sprzedawane służą li tylko do celów kolekcjonerskich. Taki stan rzeczy jest jawną kpiną, gdyż wszyscy wiedzą, że owo "kolekcjonerstwo'' jest koszmarną fikcją. To doprawdy niepojęte, skąd wśród polskiej młodzieży nagle znalazło się tylu kolekcjonerów, i to w dodatku psychoaktywnych substancji?

Autor komentarza pisze o zamknięciu sklepu "na podstawie skserowanej decyzji" tak jakby tu chodziło o zwyczajny sklep spożywczy czy odzieżowy. Zdaje się w ogóle nie zwracać uwagi na specyfikę problemu. Porównywanie zamknięcia sklepu z dopalaczami z zamknięciem rozgłośni, czy gazety jawnie kłóci się ze zdrowym rozsądkiem.

Kimże trzeba być, by nie dostrzegać dramatu jaki przynosi handel tymi legalnymi narkotykami.
Media wszakże niedawno poinformowały o trzech zejściach śmiertelnych (w tym jednym samobójstwie) mających ścisły związek z używaniem dopalaczy. Mówi i pisze się ciągle
o bardzo wielu zatruciach zakończonych hospitalizacją.

Taka wypowiedź dziennikarza w "Fakcie" szokuje tym bardziej, jeśli zwróci się uwagę
że ta sama gazeta zaledwie dzień wcześniej wydrukowała artykuł "Handlarze wciąż sprzedają truciznę", dowodząc w nim, że pomimo zamknięcia tysiąca sklepów "cyniczni dranie" wciąż handlują dopalaczami, tyle że prowadzą sprzedaż z samochodów, dowożąc towar w żądane miejsce.

Bojkotujmy więc takich ludzi, nie dopuszczajmy, by ich chore poglądy oddziaływały na opinię publiczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

PIT
  • PIT
  • 22.07.2011 18:46

PIESIEWICZ ...PIESIEWICZ

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karolina Włodarczyk
  • Karolina Włodarczyk
  • 18.10.2010 20:28

Dziękuję Panu Warzecha za logiczne myślenie i pisanie zgodnie z prawdą a nie 'pod publikę'

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rudzianin
  • Rudzianin
  • 15.10.2010 03:13

Mniejsza już o Warzechę i jego dziennikarstwo.
Sprawą bardziej szokującą jest fakt, że bohaterka tego tekstu w "Fakcie", Karolina Włodarczyk( występująca również pod panieńskim nazwiskiem Grzejdziak), ta biedna, pokrzywdzona handlarka dopalaczami jest również... znanym i reklamowanym działaczem społecznym zajmującym się dziećmi i młodzieżą w Rudzie Śląskiej. Jest m.in. prezesem działającego z ramienia Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich "Zdrowe Życie", klubu pomocy młodzieży:
http://www.freewebs.com/karowrk/onas.html

To się nazywa relatywizm ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Another
  • Another
  • 10.10.2010 19:37

Poczytajcie sobie o mocy prawnej tej skserowanej decyzji administracyjnej,
tu: http://olgierd.bblog.pl/wpis,decyzja;ws;tajfuna;to;urzedowe;bezprawie,46013.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem bardzo zadowolony, że zwróciłeś uwagę na ten komentarz w gazecie "Fakt". 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
konkretna
  • konkretna
  • 07.10.2010 23:13

ludzie zrozumcie ze sam tusk sam palił kiedys maryche a dopalacze sa ok tylko jak sie dostana do rak jakiegos małolata co ma 12-13 lat to wiadomo ze to jest inny organizm i wg a takie dzieci wszystko zrobia zeby sie popisac wogóle to zygac mi sie chce jak widze co rzad robi !!! TERAZ WZROSNIE 1000 RAZY BARDZIEJ DILERKA TYPU CIEZKIE NARKOTYKI NO TAGZE DILERZY NIE MAJA SIE JUZ O CO MATWIC A RZAD STARCI DUZO HAJSU BO Z DOPALACZY BYL POBIERANY NORMALNY PODATEK NA KILKA MILIONOW !!!!!!! ale jakos zawsze mamy dziore budzetowa ehhh ciesze sie z jednego ...... dobrze ze ostatnio zrobiłam sobie wiekszy zakup w sklepie dopalacze :p oczywiscie pozdrawiam króla dopalaczy :p licze na szybki powrot sklepow jak i samego króla i czekam na jeszcze lepsze kolekcje .....

Komentarz został ukrytyrozwiń

"W "Komentarzu na pierwszej stronie" uzasadnia rzekomą bezprawność działań organów administracji publicznej..."

"Kimże trzeba być, by nie dostrzegać dramatu jaki przynosi handel tymi legalnymi narkotykami."


Składając zdania do przysłowiowej kupy, mamy "rzekomą bezprawność" wobec "legalnych narkotyków".
Czyli sprzeczność.


"Bojkotujmy więc takich ludzi, nie dopuszczajmy, by ich chore poglądy oddziaływały na opinię publiczną."

No właśnie widzę, jak Autor zbojkotował...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.