Facebook Google+ Twitter

Problem w Łódzkim MPK

W środę 20 stycznia prezes MPK Krzysztof W. oraz członek rady nadzorczej Jarosław M. zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy łódzkiej delegatury CBA na polecenie prokuratury Łódź-Śródmieście.

Logo / Fot. LogoCentralne Biuro Antykorupcyjne przeszukało siedzibę MPK oraz domy obu zatrzymanych, którzy dziś (w czwartek) stanęli przed prokuratorem i usłyszeli zarzuty.

Blisko dwanaście miesięcy temu prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie niegospodarności w MPK. Środowe zatrzymania są efektem postępowania prowadzonego od momentu kiedy to właśnie przed rokiem funkcjonariusze CBA przy ul. Tramwajowej wynosili z siedziby spółki przez cały dzień dokumentację dotyczącą między innymi przetargów na budowę Łódzkiego Tramwaju Regionalnego, którego inwestycja pochłonęła ponad 400 mln.

Krzysztofowi W. przedstawiono już zarzut żądania prawie miliona złotych łapówek i przyjęcia części tej kwoty, to samo tyczy się Jarosława M. byłego dyrektora. Obu podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To zadziwiające na co liczył prezes MPK i spółka. Że sprawa łapówek nigdy nie ujrzy światła dziennego? Po prostu nóż się w kieszeni otwiera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.