Facebook Google+ Twitter

Problemów pasażerów kolei ciąg dalszy

W ostatnich dniach pasażerowie kolei zmagają się z chłodem i lodem w pociągach. Od dziś z dodatkowymi utrudnieniami muszą się liczyć pasażerowie dojeżdżający do Warszawy z Łodzi i Żyrardowa. Pociągi będą kursowały tylko z jednym składem.

Fot. ilustracyjna / Fot. PAPOstatnio podróż koleją w zimowe dni to nie lada wyzwanie link. Jednak chłód, lód i błoto w pociągach to nie wszystko. 29 grudnia 2009 dwuczłonowy pociąg PESA rozczepił się na dworcu Warszawa Wschodnia. Urząd Transportu Kolejowego, zdecydował o wycofaniu podwójnych składów - ich dalsze kursowanie mogłoby oznaczać niebezpieczeństwo dla pasażerów.

Intercity będą więc jeździły z jednym składem "do czasu wyjaśnienia przyczyn usterki". Podwójne PESY zostały wycofane z kursowania w godzinach szczytu. Newralgiczne kursy przejęły stare pociągi z lokomotywą. Przez to w pociągach zapanował niesamowity tłok. "Oznacza to dużo mniejszy komfort dla pasażerów dojeżdżających do Warszawy z Łodzi i Żyrardowa" - ocenia Łukasz Wieczorek, reporter TVN Warszawa.

Źródło:tvn warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Znowu okazało się, że "stare ale jare". Do przedmiotów martwych to powiedzenie może niezbyt przylega, ale coś w tym jest.
Wszystko co nowe musi przejść test :(
Niech szybko dojdą fachowcy do przyczyn i usuną niedoskonałości tej "nowości".
Gdzieś tam... jeżdżą z wielkimi prędkościami (ponad 200km/h i więcej) bez niespodzianek, a my jak zwykle musimy się uczyć na własnych błędach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.01.2010 10:32

Jazda pociągami bywa uciążliwa, dojście na dworzec (ew. dojazd), oczekiwanie na pociąg, po niedługim czasie okazuje się, że pociąg jest spóźniony i znów oczekiwanie na pociąg, który może zwiększyć opóźnienie.
Chciałem zaznaczyć, że ostatnio pociągi na trasie Wrocław-Opole spisują się całkiem dobrze. Jeżdżę i nie ma większych problemów z dojazdem, choć nie ukrywam, jadąc na ważne kolokwium, czasem myślę czy nie pojechać wcześniejszym pociągiem, kilka godzin wcześniej, bo zdarzało się, iż były problemy z dotarciem na czas.
Każdy tak narzeka na nasze PKP ale myślę, że nie jest aż tak źle. Zawsze mogłoby być gorzej. Gdybym miał wsiąść w samochód i dojechać na uczelnie to koszty paliwa w stosunku do biletu byłyby większe. Dojazd samochodem też nie należy do łatwych zwłaszcza zimą kiedy jest ślisko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.