Facebook Google+ Twitter

Problemy kadrowe Polonii Warszawa

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-01-10 14:24

Zimowe okienko transferowe, które zostało otwarte kilka dni temu, może sporo zmienić w kadrze warszawskiej Polonii. Już drużynę zdążył opuścić Marcin Baszczyński, a to najprawdopodobniej nie koniec problemów klubu z ulicy Konwiktorskiej.

Łukasz Teodorczyk / Fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.plDziewiątego stycznia wszystkie portale sportowe obiegła informacja o zmianie decyzji Pawła Wszołka, który już jedną nogą był w zespole Hannoveru 96, ale w ostatniej chwili zadecydował, że nie ma zamiaru zmieniać barw klubowych podczas zimowego okienka transferowego. Jak informuje "Przegląd Sportowy" z decyzji 20-letniego zawodnika nie jest zadowolony sam prezes Polonii - Ireneusz Król, który według dziennika liczył dzięki funduszom uzyskanym za sprzedaż Pawła Wszołka, na uregulowanie większości zadłużeń finansowych, które Król ma wobec zawodników warszawskiego klubu. Wiele osób zarzuca prezesowi nieodpowiedzialność i zadaje pytanie, po co Ireneusz Król kupował Czarne Koszule, jeżeli nie ma pieniędzy na pensje dla piłkarzy.

Z drugiej strony jednak właściciel odpowiada na wspomniane zarzuty i mówi, że już zostały wypłacone dawne zaległości, o których w sportowej prasie nie słychać. Wielu zawodnikom nie podoba się również sposób komentowania ich poczynań przez prezesa oraz jego szantażowanie poszczególnych piłkarzy zesłaniem do Młodej Ekstraklasy albo nawet przywrócenie tzw. "Klubu Kokosa".

Do Ruchu Chorzów zdołał odejść już jeden z najbardziej odpowiedzialnych za formację defensywną obrońca, Marcin Baszczyński. Według informacji "Przeglądu Sportowego" klub z Konwiktorskiej zamierzają również opuścić tacy zawodnicy jak chociażby: Tomasz Brzyski, Mariusz Pawełek oraz Łukasz Teodorczyk. O pierwszego z wymienionych stara się chorzowski Ruch, w którym to 30-letni pomocnik występował w latach 2008-10. Z kolei powrócić do Turcji zamierza golkiper Polonii, Mariusz Pawełek, który chciałby znów grać w drużynie Konyasporu Kulubu. Najwięcej problemów wydaje się być z Łukaszem Teodorczykiem, który ma obecnie "na pieńku" z Ireneuszem Królem, bowiem 21-letni zawodnik nie chce i nie zamierza podpisać nowego kontraktu z klubem. Taką postawą wydaje się być zdegustowany właściciel Polonii i zapowiada, że zastanawia się nad przesunięciem "niepokornego" zawodnika do zespołu występującego w Młodej Ekstraklasie.

Niewyjaśniona jest również nadal sytuacja Władimera Dwaliszwiliego, którego menadżer zapowiedział, że sprawę o rozwiązanie umowy wysłał do komisji FIFA, która ma w jak najszybszym czasie to zbadać. Klub jednak oczekuje na zawodnika podczas najbliższych treningów, jednakże sam piłkarz zapowiedział, że zważając na przepisy FIFA, regulujące kontrakty, jego już nic z tym klubem nie łączy. Napastnikiem rodem z Gruzji interesuje się Legia Warszawa, ale na razie przejście do lokalnego rywala jest z powodów prawnych niemożliwe.

Wydaje się, zatem, że przerwa pomiędzy rozgrywkami wcale nie wpłynie pozytywnie na zespół prowadzony przez Piotra Stokowca, choć obecne zawirowania można porównać z tymi sprzed rozpoczęcia sezonu, kiedy to widmo rozwiązania Polonii krążyło po Konwiktorskiej. Wtedy, mimo braku profesjonalnego przygotowania do sezonu, piłkarze Czarnych Koszul sprawili niemało niespodzianek w lidze i ostatecznie zajmują po rundzie jesiennej wysoką trzecią lokatę. Czy zdołają ją utrzymać w nadchodzących piętnastu kolejkach? Kibice wraz z ekspertami nie dają im takich szans, jednak jak pokazuje historia, możliwe, że takie sytuacje hartują zawodników i wyzwalają w nich dodatkową dawkę zaangażowania, dzięki któremu w polskiej Ekstraklasie - jak widać - można osiągać zaskakująco dobre wyniki.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.