Facebook Google+ Twitter

Problemy klientów w ING BSK

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2008-02-05 11:43

Jeśli jesteś klientem banku ING BSK, wczorajszy poniedziałek mógł przyprawić cię o lekki ból głowy. W oddziałach banku nie można było wpłacać ani wypłacać pieniędzy. Nowy system internetowy również nie działał.

Wszystko wskazuje na to, że problemy mogły mieć związek z uruchomieniem nowej wersji systemu ING BankOnLine. Miał być wdrażany w ostatni weekend. Klienci ING BSK zostali poinformowani, że mogą mieć od piątku do niedzieli problem z dostępem do serwisu internetowego banku. W rzeczywistości system wdrożony został już w sobotę, ale w poniedziałek jeszcze nie działał.

- Pojawiła się awaria nowego systemu ING BankOnLine, jednak została szybko usunięta. Dostęp do konta przez internet był nieaktywny w godzinach od 10 do 11.30 - mówi Piotr Utrata, rzecznik banku. - Natomiast problem z brakiem możliwości wpłat i wypłat pieniędzy w oddziałach powstał w poniedziałek tuż po otwarciu placówek ING BSK, jednak sytuacja została także rano zażegnana - dodaje. Wiele wskazuje na to, że w banku ING mógł zadziałać system naczyń połączonych. Wdrażanie nowego oprogramowania zbiegło się z początkiem miesiąca, kiedy to zwiększa się ilość przelewów i płatności dokonywanych przez klientów banku. Spowodowało to przeciążenie wszystkich serwerów ING. Tyle że bank z takim doświadczeniem powinien to przewidzieć.

Tomasz Jurczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Z tymi bankami internetowymi to same problemy :-)
Ja mam jeszcze stare konto gdzie nie każą mi płacić za wybieranie pieniędzy. No ale kredyt to już biorę przez internet. Przez stronkę http://informatorfinansowy.com
Po prostu nie da się obejść wszystkich banków.
A nowe technologie rodzą nowe problemy, tak jak ten w ING BSK

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapewne bank nawet to przewidział, ale przecież nie mógł zrezygnować z wymiany systemu z powodu ryzyka awarii, jak zresztą widać relatywnie łatwej do usunięcia. Z ryzykiem mamy do czynienia przy każdej operacji; dlatego nie należy krytykować samego faktu wystąpienia awarii, a raczej odnosić się do skuteczności tego, jak bank sobie z nią poradził.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.