Facebook Google+ Twitter

Problemy młodzieży! Trzeba stawiać im czoło...

Coraz częściej młodzież gubi się w "szarej rzeczywistości", ale to nie znaczy że muszą przez to popełnić jakieś głupstwa. My musimy im pomóc!

Najczęściej o problemach i rozterkach młodzieży dowiadujemy się z mediów gdy dojdzie do tragedii np.(samobójstwa). Każdy nastolatek kryje w sobie masę uczuć, myśli i problemów, które go „duszą”. Z takim młodym człowiekiem trzeba umiejętnie rozmawiać, gdyż jest bardzo wrażliwy. Musimy dotrzeć do niego np. poprzez wspólne zainteresowania. Powinien poczuć nasze dobre chęci, przyjaźń i co najważniejsze zaufanie!


Oto fragment listu nastolatka, któremu nikt nie udzielił pomocy (jest to fragment ze strony www.nastolatek.pl )

"Jak to jest, kiedy wchodzi się w jedno z największych ludzkich bagien i jest się tego świadomym? Każdy chyba potrafi zrozumieć 12-, 13-letniego gówniarza, który jest ciekaw świata, szuka nowych wrażeń, czy po prostu za wszelką cenę pragnie stać się dorosły i z tego powodu, nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa, sięga po narkotyk. Ja natomiast mam 16 lat i czuję, że już jestem stracony. Niekoniecznie z powodu ćpania. Po prostu nigdy nie będę mógł przebywać w towarzystwie osób palących, pijących, czy oczywiście ćpających i nie zacząć robić tego samego...."

Podałem przykład 16-letniego chłopca, któremu nikt nie udzielił wsparcia psychicznego. Dlaczego wziąłem jego przykład? Ponieważ jemu można było pomóc jednak nikt tego nie zrobił! Można wywnioskować, że grupa rówieśników wywarła na nim presję on chciał po prostu zaimponować znajomym. Właśnie z tego powodu młodzież coraz częściej popada w różnego rodzaju uzależnienia m.in. alkoholizm, narkotyki, sięga po wiele innych używek, które zabijają. szybciej lub wolniej. Ale nie tylko od wymienionych powyżej używek można się uzależnić. Podam bardzo prosty przykład - komputer!

Jest to typ uzależnienia, które może się przerodzić w „koszmar psychiczny: Zawsze na początku zaczyna się łagodnie od pogrywania godzinami w różne gierki. Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak może wpłynąć to negatywnie na naszą psychikę. Tworzy się wokół nas własny wirtualny świat, w którym trwamy i z którego nie da się łatwo wyrwać! Już w tym stadium uzależnienia nasza psychika jest bardzo ograniczona. Jesteś tylko Ty i komputer.

Nie zostawiajmy nigdy swoich znajomych samych ze swoimi problemami dzięki nam mogą uniknąć samotności, i wszelakich potyczek, które mogą się pojawić na ich drodze życia!

Pamiętajmy również o sobie nie możemy poddać się presji, którą mogą na nas wywierać znajomi. Każdy człowiek jest pod jakimś względem wyjątkowy choć czasem nie każdy to zauważa... Niestety musimy stawić czoła tej szarej rzeczywistości dzisiejszych czasów i nie możemy się poddać! To co jest nam potrzebne to wiara w siebie, w swoje możliwości. Tę wiarę uzyskamy od naszych najbliższych, tylko musimy zacząć rozmawiać z nimi o naszych problemach. Aby oni mogli nas zrozumieć i nam pomóc!  

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

maja kocowska
  • maja kocowska
  • 17.11.2010 18:21

ja też miałam ten sam problem jedak wyszłam z niego cała

Komentarz został ukrytyrozwiń

=D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.