Facebook Google+ Twitter

Problemy w szkole a wychowanie w domu rodzinnym

Życie dziecka, a następnie dorosłego człowieka, w dużej mierze zależy od tego, jak je wychowujemy. Poradzi sobie w życiu społecznym, czy też narażone będzie na ciągłe konflikty?

Jeżeli w pierwszych trzech latach nauki w szkole dziecko ma problemy, może to mieć związek z warunkami wychowania w domu rodzinnym. Amerykańscy naukowcy na podstawie badań wyróżniają dwa podstawowe modele nieszczęśliwych rodzin.

Dzieci, które dorastają w bezdusznej atmosferze, a przy tym jeszcze podlegają nieustannej kontroli, zachowują się w szkole agresywnie i przeszkadzają często w prowadzeniu lekcji. Z innym typem zachowań mamy do czynienia, gdy dzieci cierpią z powodu konfliktów rodzinnych lub nachalności rodziców, którzy nie szanują prywatnej sfery swoich podopiecznych. Wówczas dziecko jest zatrwożone i ma napady lęku.

Badacze z University of Rochester wychodzą z założenia, że uczniowie, którzy dotknięci są podobnymi problemami wycofują się z życia społecznego i w związku z tym mają problemy w szkole. W zależności od tego, z jakimi kłopotami borykają się dorastający, powinna być im udzielona odpowiednia pomoc.

źródło: www.de.news.yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Małgosiu, przypomniałaś o odwiecznych problemach. Będą one, niestety, narastać. Rozwój społeczeństw pędzi w takich kierunkach, że będą narastać różnice międzywarstwowe, międzyklasowe i inne. Znawcy wiedzą, prawa kapitalistyczne... :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat zawsze aktualny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.