Facebook Google+ Twitter

Problemy wieku emerytalnego nurtują również Brukselę

Nie tylko w Polsce reforma wieku emerytalnego budzi wiele emocji. Także w pozostałych krajach unijnych sprawy te są żywo dyskutowane i analizowane. Za jakiś czas wszystkie państwa podejmą niezbędne decyzje.

Premier Donald Tusk zyskał silne wsparcie Komisji Europejskiej w kwestii wieku emerytalnego. Problem w tym, że KE nie wybiera go na premiera, wsparcie ma jedynie charakter symboliczny.

KE zachęca polityków państw zrzeszonych, do wydłużenia pracy i wyrównania w ramach Unii, wieku emerytalnego. Zachęca, aby kraje Unii promowały dłuższą pracę, wiązały wiek emerytalny z oczekiwaną długością życia, ograniczyły dostęp do wcześniejszych emerytur oraz wyrównały wiek emerytalny. KE argumentuje, że populacja ludności starzeje się i jest coraz mniej dzieci. Premier w tych sprawach rozmawia z klubami Sejmu, opozycją i trudnym koalicjantem. Angażuje się też Minister Finansów, Jacek Rostowski o proponowanych zmianach w emeryturach mówi: "Bierzemy na siebie niepopularność".

W czwartek, 16 lutego, Komisja Europejska opublikowała tzw. "Białą księgę emerytur", w której daje zalecenia krajom UE, aby w ten sposób "pomóc im w stworzeniu warunków do tego, aby ci którzy mogą kontynuowali pracę, a także, by prawa emerytalne mogły być przenoszone z kraju do kraju w ramach "27". Komisarz UE do spraw zatrudnienia, Laszlo Andor przekonuje o możliwościach zapewnienia "adekwatnych świadczeń emerytalnych na przyszłość", w całej Unii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A nie można w ten sposób, ze jak ktoś chce to pracuje. Jak nie ma pracy, idzie na mniejszą emeryturę. Inaczej tego nie widzę. Zbyt wiele czynników na to się składa i rząd nie może tego spaprać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję serdecznie, Piotrze za gratulacje. Przecież wiesz, że moja wiedza bierze się wyłącznie z dużego oczytania konkretną problematyką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli "Ktoś chce być bardziej papieski, niż sam papież?" Gratuluję autorowi analitycznego zmysłu. Nie każdy z tym się rodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.