Facebook Google+ Twitter

Próbna matura z matematyki dla 406 tysięcy uczniów

Dziś ponad 406 tys. uczniów podeszło do próbnego egzaminu z matematyki. Matematyka od 25 lat nie obowiązywała na maturze, jednak od tego rocznika się to zmieni.

 / Fot. Dariusz Delmanowicz /PAPWedług ekspertów główną przyczyną spadku zainteresowania studiami nauk ścisłych i technicznych był brak obowiązku zdawania matematyki na maturze.

Dzisiejszy egzamin rozpoczął się o godzinie 9 i trwał 170 minut (osoby niewidome miały 1,5 godziny więcej). Wszyscy napisali go na poziomie podstawowym. Rozszerzony egzamin z matematyki na maturze napiszą uczniowie, którzy wybrali ją jako przedmiot dodatkowy, ich liczba będzie znana w lutym.

Arkusze z odpowiedziami próbnej matury będą sprawdzane w Okręgowych Komisjach Egzaminacyjnych przez ok. czterech tysięcy egzaminatorów. Centralna Komisja Egzaminacyjna poda wyniki w grudniu. Egzamin pisemny z matematyki w roku szkolnym 2009/10 odbędzie się 5 maja.

Na Politechnice Łódzkiej również odbył się próbny egzamin z matematyki, ale był on dość nietypowy. Na egzamin zgłosiło się ok. 200 szkół m.in z Gdańska, Poznania, Rzeszowa. Przystąpiło do niego ok. 5 tysięcy uczniów w całej Polsce. Maturzyści rozwiązywali zadania przez internet. Była to pierwsza e-matura w Polsce. Na ekranie wyświetliło się 35 zadań, w których należało wskazać poprawną odpowiedź. Wyników e-matury Politechnika nie chce zdradzić, znają je tylko maturzyści. Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Pł udziela tylko informacji, że przystępujący do e-matury uczniowie dobrze poradzili sobie z równaniami i procentami, słabiej z geometrią i kombinatoryką, ale jeśli prawdziwa matura będzie na zbliżonym poziomie trudności to większość uczniów ją zda.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bez względu na wyniki próbnej matury z matematyki, zdecydowanie twierdzę, na podstawie własnych doświadczeń, że w latach 70-tych XX wieku poziom wiedzy z tego przedmiotu był nieporównywalnie większy w porównaniu do dnia dzisiejszego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.