Facebook Google+ Twitter

Próbna matura z OPERONEM - czas się sprawdzić

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-11-09 12:50

Już w listopadzie tegoroczni maturzyści będą mogli sprawdzić swoją wiedzę. Wydawnictwo OPERON po raz kolejny organizuje ogólnokrajową próbną maturę.

19 - 22 listopada Wydawnictwo OPERON dostarczy gotowe arkusze egzaminacyjne oraz nagrania do egzaminów językowych do szkół, które zgłosiły swój udział w programie. 13 października wydawnictwo zakończyło przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji Próbnej Matury z OPERONEM. Co ważne szkoły nie ponoszą żadnych kosztów związanych z przeprowadzeniem takich egzaminów.

 / Fot. Grzegorz JakubowskiPierwszy egzamin - z języka polskiego, planowany jest na 23 listopada. Następnego dnia, 24 listopada odbędzie się próbna matura z matematyki. 25 listopada licealiści będą mieli okazję sprawdzić swój poziom językowy, o godzinie 9 rozpocznie się próbna matura z języków obcych: angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego i francuskiego. Na zakończenie 26 listopada OPERON zaplanował egzamin próbny, tym razem na poziomie rozszerzonym, z języka polskiego i z matematyki. Tego dnia odbędzie się również egzamin z przedmiotów dodatkowych takich jak: wiedza o społeczeństwie, historia, biologia, chemia, geografia czy fizyka.

Ważne jest to, by szkoły trzymały się harmonogramu, gdyż następnego dnia po każdym z egzaminów na stronie www.probnamatura.pl, pojawią się rozwiązania. Z tego też względu niemożliwe jest odstąpienie od któregokolwiek z podanych terminów. Wydawnictwu zależy na tym, by pytania nie przedostały się do publicznego obiegu, zanim maturzyści przystąpią do próbnego egzaminu.

Na początku stycznia Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON przekaże szkołom raporty, będące podsumowaniem wyników próbnej matury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.