Facebook Google+ Twitter

Próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem. Nowa formuła egzaminu!

Myśl o zmianach w egzaminie gimnazjalnym, przyprawia niejednego ucznia o gęsią skórkę. Warto więc sprawdzić swoją wiedzę dzięki próbnym egzaminom. 14, 15 i 16 grudnia gimnazjaliści po raz pierwszy zmierzą się z nową formułą egzaminu.

 / Fot. R. Krzyżanowski, PolskapresseDo tej pory gimnazjaliści pisali trzy części egzaminu: humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i językową. W tym roku, jak przypomina Gazeta.pl, zostaną one podzielone na bloki.

Część humanistyczna
Rozpocznie się o godzinie 9. Pierwszy blok z zadaniami z historii i wiedzy o społeczeństwie, o zamkniętej formie potrwa 60 minut. Drugi blok rozpocznie się o 10.45. Będzie przeznaczony na egzamin wyłącznie z języka polskiego i potrwa 90 minut. Zadania mogą mieć formę zamkniętą lub otwartą. Oceniana jest umiejętność rozumienia tekstu i znajomość utworów literackich oraz dorobku artystów, którzy są objęci podstawą programową gimnazjum.Wśród zadań otwartych, pojawi się także dłuższa wypowiedź pisemna. Uczeń będzie musiał napisać rozprawkę, opowiadanie, charakterystykę, opis lub sprawozdanie. Na egzaminie mogą też pojawić się formy użytkowe: podanie, życiorys i CV, list motywacyjny, dedykacja, list oficjalny, ogłoszenie czy zaproszenie.

Część matematyczno-przyrodnicza
Pierwszy blok to test z przedmiotów przyrodniczych, który potrwa 60 minut, od godziny 9 do 10. Będzie miał formę zamkniętą. Następnie uczniowie będą mieć 90 minut na rozwiązanie zadań z matematyki, które mogą mieć formę zamkniętą lub otwartą. Nacisk położony będzie na zadania sprawdzające rozumienie pojęć matematycznych oraz umiejętność poprawnego rozwiązania nietypowych zadań, w których uczeń może zastosować własne strategie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.