Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27999 miejsce

Próbny egzamin gimnazjalny 2010 - języki obce. Odpowiedzi w sobotę

Dziś ostatni dzień gimnazjalnych egzaminów próbnych z wydawnictwem Operon. Od godziny 9 uczniowie pisać będą test z wybranego języka obcego.

Sonda

Próbne egzaminy się skończyły. Sądzisz, że były potrzebne?

 / Fot. Piotr Gdesz, Dziennik ZachodniEgzamin rozpoczyna się 17 grudnia. Start egzaminu przewidziany jest na godzinę 9 - nie jest to jednak odgórny nakaz, a jedynie sugestia, do której należałoby się zastosować, by wszyscy piszący test mieli równe szanse

Zobacz arkusz z języka angielskiegoEgzamin z języka jest stosunkowo nowy, ponieważ pierwszy taki test odbył się w 2008 roku. W tym roku wraz z Operonem, gimnazjaliści będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z języków obcych.

Zobacz arkusz z języka niemieckiegoUczniowie mają możliwość zdawania egzaminu z języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego. W zależności od tego, którego z języków uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego i który został zgłoszony do Wydawnictwa Operon.

Przed wejściem na salę każdy uczeń powinien okazać dowód tożsamości (w tym wypadku, legitymację) i zająć wyznaczone miejsce.

Zobacz arkusz z języka francuskiegoPonieważ test z Operonu ma wyglądać, jak państwowy egzamin gimnazjalny, na salę nie będzie można wnieść toreb i piórników. Jedyne, co uczeń bedzie mógł mieć w czasie egzaminu, to czarny długopis.

Egzamin będzie trwał 90 minut, a do uzyskania jest 50 punktów. Test ma się składać z dwóch części - pierwszej, przeznaczonej na słuchanie nagrań i wykonywanie zadań z nimi związanych i drugiej, poświęconej na czytanie ze zrozumieniem.

Zobacz arkusz z języka rosyjskiegoOdpowiedzi do egzaminu opublikowane będą już następnego dnia na stronie OPERONU oraz na łamach Gazety Wyborczej. Raporty podsumowujące wyniki dotrą do szkół dopiero w drugiej połowie stycznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.