Facebook Google+ Twitter

Próbny egzamin gimnazjalny 2012. Część matematyczno-przyrodnicza

Dziś gimnazjaliści napiszą test z przedmiotów ścisłych. W środę 7 grudnia uczniowie przystąpili do próbnego egzaminu humanistycznego, zorganizowanego przez CKE.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. fot. Shutterstock / www.natablicy.plGimnazjaliści przygotowują się do egzaminów kończących trzecią klasę, rozwiązując próbne testy przygotowane przez CKE. W tym roku po raz pierwszy w nowej, rozbudowanej formule.

W środę uczniowie gimnazjów rozwiązywali zadania z historii i wosu, a po przerwie z języka polskiego. Dziś sprawdzą swoją wiedzę z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a jutro z języka obcego. Z komentarzy publikowanych w serwisach internetowych jasno wynika, iż gimnazjaliści najbardziej obawiają się drugiego dnia egzaminów.

"Jutro polegnę. Na pewno nie poradzę sobie z matematyką.... boję się też fizyki i chemii, ehh. Jeszcze w dodatku ten stres. To głupota, że wymyślili te nowe testy... jeszcze bardziej nas zniechęcają do szkoły" - pisze internauta o pseudonimie "iks".

"Zmiażdżyła mnie historia. Polski to banał. Wos też... A jutro będzie masakra" - dodaje "Umca", nawiązując do wrażeń z próbnego egzaminu humanistycznego.

O testach gimnazjalnych czytajcie w serwisie natablicy.pl

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

anonim
  • anonim
  • 09.12.2011 15:46

Artykuły są trochę za bardzo przesadzone. Nie było aż takiej tragedii. Historia i Wos na łatwym poziomie. Polski też (w porównaniu ze starymi testami z ubiegłych lat, które rozwiązywaliśmy na lekcjach w ramach ćwiczeń) zaskoczyłam się pozytywnie. Tak jak obawiałam się polskiego, teraz spojrzałam na to optymistycznie. Po pierwsze: dwie części umożliwiają lepsze rozplanowanie czasu (nie trzeba myśleć o tym że odpowiadając na kilkanaście pytań zamkniętych nie zdążymy z półotwartymi i np. rozprawką) Dwa: konkretnie podzielenie na przedmioty pokazuje co faktycznie umiemy a co musimy poćwiczyć i w czym po prostu nie jesteśmy dobrzy. Pozwoli nam to określić profile idąc do liceum. Jak dla mnie osobny test i dłuższy czas na rozwiązywanie trudniejszych zadań z matmy i polskiego był dobrze przemyślany. Ucieszyła mnie mniejsza ilość zadań półotwartych z polskiego. No i prawda/ fałsz też nie są złe ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
oNa
  • oNa
  • 09.12.2011 15:18

jaa...macie problemy... jak dla mnie te testy nie byly znowu jakies trudne a nie ucze sie jakos wyróżniająco czy cos... i nie wiem nad czym sie użalacie skoro byly one probne :| przynajmniej wiecie juz czego nie wiecie xD

Komentarz został ukrytyrozwiń
inka
  • inka
  • 08.12.2011 19:03

Masakra Masakra Masakra!!! Te testy niby miały nam pokazać na jakiej zasadzie działają te testy i nam uświadomić co nie umiemy wcale ... nauczycielki nas wyzywają co lekcje że okropnie i jak mozna być aż tak głupim a nauczyciele co na nas uważali to sami nie wiedzieli nic z tego i prosto nam powiedzieli ze współczują ... nie no dzięki za takie testy na prawdę brawa dla geniusz który to wymyślił :/

Komentarz został ukrytyrozwiń
mate
  • mate
  • 08.12.2011 13:44

Matma była strasznie głupia, tak naprawde nic nie trzeba było wiedziec (żadnego wzoru,..) Pytania podchwytliwe ale tam dosyc napisałem. Chemia i biologia to totalna tragedia,myślałem ze bedzię wiecej fizy,
a tu moze ze 3 zadania. Resztę totalnie strzelałem. Nie wiem po co my się tyle uczymy tych przedmiotów,bo jakbym przez te 3 lata nie chodził do szkoły to bym to samo napisał. Podsumowują tragedia z 60% bede miał

Komentarz został ukrytyrozwiń
mhm.
  • mhm.
  • 08.12.2011 13:32

przyrodnicza część to jedna wielka strzelanina tak jak historia i wos.;D polski prosty ale rozprawka masakra, no a matma była..dość trudna no ale cóż..coś się tam może napisało..

Komentarz został ukrytyrozwiń
ewa
  • ewa
  • 08.12.2011 13:16

Historia jak dla mnie była średnia, polski banalny, tylko rozprawka mnie przeraziła. Matematyka była cieżka, a przyrodnicze były jedną wielką strzelaniną ; p . Angielskiego jakoś się nie boję, chyba że wypracowania. ;) Powodzenia jutro !

Komentarz został ukrytyrozwiń
kuba
  • kuba
  • 08.12.2011 13:05

olimpiada z matmy łatwiejsza była niż ten egzamin. Brak słów

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lilyn
  • Lilyn
  • 08.12.2011 12:56

Jak dla mnie test przyrodniczy był łatwiejszy. Pierwszy raz ten blok poszedł mi lepiej niż matematyczny, a przecież z tamtych przedmiotów jestem beznadziejna. Matematyka była trudna, szczególnie te zadania otwarte. Napisałam wszystkie, rozwiązanie wydaje się logiczne, ale czy poprawny wynik... Swoją drogą nie rozumiem idei tego egzaminu. On nie sprawdza naszej wiedzy. Sam przykład zadania, gdzie trzeba było policzyć objętość walca. Nie każą nam znać wzoru na objętość, bo jest on podany. To trochę beznadziejne. Jedyna trudność w tym zadaniu i jakże piękny "hak" to to, że podana była średnica, a trzeba było podstawić pod podany wzór promień. Skoro ministerstwo zrobiło to, aby mieć bardziej wyszkolonych absolwentów, to niech nie robi im wody z mózgów, tylko każe im zapamiętywać, bo przyjdzie taki delikwent, napisze z podanego wzoru, wyjdzie i nic z tego nie zapamięta i tak. Wczorajsze testy były banalne. Co prawda historia była najgorsza, ale dużo podpowiedzi było w samych odpowiedziach. Wystarczyło dokładnie przeczytać każdą z nich i nawet jeżeli nie wiedziało się wszystkiego, to można było sobie poradzić. I tak samo jak Anka, chociaż ja w ostatniej chwili zauważyłam, nie zwróciłam uwagi na to, że w rozprawce trzeba było podać przykłady z innych utworów, co też trochę mija się z poleceniem, bo wyraźnie było napisane "co w kontekście DZIADÓW", no ale...
Co do nowego egzaminu... wiele szumu o nic, a tak na prawdę z większą obawą o wynik wychodziłam z próbnych egzaminów w poprzednich latach opartych na tamtej formule.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anka
  • Anka
  • 08.12.2011 12:54

Polski, Wos i Hist banał!
Gorzej dzisiaj... osobiście dla mnie nie był za łatwy.
Największy problem stanowiła dla mnie matma i fizyka ..:<

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anka
  • Anka
  • 08.12.2011 12:16

Właśnie napisałam matme... no cóz... muszę przyznać, że poszło mi całkiem nieźle jak na mój poziom :D Przyroda była nieco trudniejsza no ale zobaczymy jak będzie. Co do historii to musze przyznać, że łatwa nie była. Wos to banał a pytania ABC były proste bo miałam 1 błąd. Rozprawka to już inna bajka bo w poleceniu było napisane żeby skorzystać z innych lektur, ale ja opisałam tylko dziady i teraz trochę żałuję, że nie poruszyłam problematyki bycia człowiekiem z "Opowieści Wigilijnej". Napisałam tam miedzy innymi, że bycie człowiekiem to nauka na swoich błędach. Tak więc pragnę zastosować się do swoich własnych słów i cieszę się, że był to tylko egzamin próbny. Dzięki niemu już wiem jakie błędy popełniłam i postaram się ich nie popełnić na egzaminie głównym. Powodzenia na angielskim :D

P.S Dzieki za Help (czy ktoś z was kiedyś tak powiedział D:?)