Facebook Google+ Twitter

Próbny egzamin gimnazjalny już za miesiąc

W kwietniu gimnazjalistów czeka egzamin. Zatroszczyło się o nich wydawnictwo „Operon” we współpracy z Gazetą Wyborczą - już w grudniu uczniowie będą mogli przystąpić do próbnego egzaminu gimnazjalnego.

 / Fot. http://www.everystockphoto.com/photo.php?imageId=3018164W dniach 15-17 grudnia o godzinie 9 piętnastolatkowie będą mogli sprawdzić swoje siły na próbnym egzaminie gimnazjalnym. Wydawnictwo „Operon” przygotowało arkusze egzaminacyjne wzorowane na tych, które CKE przyśle do szkół w kwietniu. Testy wydawnictwa są całkowicie bezpłatne, a odpowiedzi już następnego dnia znajdą się w internecie oraz w Gazecie Wyborczej. Szkoły otrzymają wyniki w połowie stycznia.

W poprzedniej edycji w programie „Operonu” wzięło udział ponad 60 proc. gimnazjalistów. To o ponad 20 proc. więcej niż rok wcześniej. Wyniki były zadowalające - średnia punktów z każdej części oscylowała w granicach 35 na 50 możliwych. Na stronie projektu można znaleźć szczegółowe dane na temat zadań, ich trudności, ilości uczniów, którzy dane ćwiczenie rozwiązali poprawnie, a nawet porównanie wyników gimnazjalistów z dużych, średnich i małych miast oraz wsi. Na pewno są to dane wartościowe dla nauczycieli i rodziców, którzy chcą, aby ich podopieczni zdali egzamin jak najlepiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.