Facebook Google+ Twitter

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem już w grudniu

To już trzecia edycja wspólnej akcji Operonu i Gazety Wyborczej mająca przygotować gimnazjalistów do kwietniowego egzaminu.

Egzamin odbędzie się 15, 16 i 17 grudnia. 13 i 14 grudnia dyrektorzy szkół otrzymają zapieczętowaną przesyłkę z wydrukowanymi arkuszami dla każdego ucznia oraz nagrania do egzaminów językowych. Najpierw uczniowie ostatniej klasy gimnazjum będą rozwiązywać test z przedmiotów humanistycznych, który obejmuje problemy z pogranicza języka polskiego, literatury, historii, wiedzy o społeczeństwie, filozofii i sztuki. Następnego dnia napiszą test z wiedzy przyrodniczo-matematycznej skupiającej zagadnienia z matematyki, chemii, fizyki, biologii i geografii. Trzeciego dnia zmierzą się z językami: angielskim, niemieckim, francuskim lub rosyjskim. Każdego dnia egzaminy rozpoczną się o godzinie 9.00, aby zachowana została obiektywność egzaminu, a wszyscy uczniowie mieli równe szanse (http://www.peg.operon.pl/terminy).

Na stronie Operonu zamieszczone są dokładne statystyki z ostatnich dwóch lat dotyczące liczby szkół biorących udział w projekcie oraz wyników osiąganych przez uczniów w danym województwie. Dodatkowo można zapoznać się z arkuszami testów z poprzednich lat.

Przystąpienie do egzaminu nie jest obowiązkowe. Zgłoszenia przyjmowane były drogą elektroniczną do 8 listopada, a udział szkoły w Próbnym Egzaminie Gimnazjalnym z OPERONEM oraz wszystkie materiały są całkowiecie bezpłatne.

Próbny egzamin oddaje realia egzaminu państwowego. Arkusze przygotowywane są przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów. Dodatkową zaletę stanowi możliwość otrzymania podsumowania wyników na tle ogólnopolskim i opublikowanie odpowiedzi do testów w Gazecie Wyborczej oraz na stronie internetowej wydawnictwa już następnego dnia po egzaminie. Szkoły zaś dostaną wyniki dopiero w drugiej połowie stycznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.