Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5436 miejsce

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem. Odpowiedzi z matematyki

Gimnazjaliści pisali w czwartek 15 grudnia próbny egzamin gimnazjalny z części matematyczno-przyrodniczej. Sprawdź odpowiedzi z przedmiotów ścisłych.

 / Fot. Grzegorz Gałasiński/PolskapresseTest gimnazjalny trwa trzy dni. Pierwszego dnia uczniowie zmierzyli się z częścią humanistyczną, kolejny dzień to część matematyczno-przyrodnicza. Ostatni dzień zmagań to egzamin z języków obcych. Dzisiaj publikujemy odpowiedzi do części matematyczno-przyrodniczej (uczniowie najpierw piszą część matematyczną, a następnie przyrodniczą).

Zobacz odpowiedzi do części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego


Przykładowe zadania:

Zadanie 9
Kowalscy postanowili kupić drobne upominki dla swoich kuzynów w Polsce. Gdyby kupili 4 statuetki wieży Eiffla i 2 statuetki szklanej piramidy przed Luwrem, zapłaciliby 20 euro. Natomiast za 2 statuetki wieży Eiffla i 4 statuetki szklanej piramidy przed Luwrem zapłaciliby 19 euro. Ile euro kosztowała statuetka wieży Eiffla, a ile szklanej piramidy? Oblicz, ile złotych kosztowała statuetka szklanej piramidy, jeśli średni kurs euro wynosi 3,95 zł. Wynik zaokrąglij do pełnych złotówek.

Zadanie 14
Uroczyste otwarcie szklanego wejścia do Luwru nastąpiło w XX wieku. Rok otwarcia jest liczbą, której suma cyfr równa się 27, a cyfra jedności jest o 1 większa od cyfry dziesiątek. Oblicz, w którym roku odbyło się uroczyste otwarcie szklanego wejścia do Luwru. Zapisz obliczenia i odpowiedź.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Robert
  • Robert
  • 20.12.2011 23:25

Witam, mam pytanie, czy w zadaniu 9 i 14 za dobre odpowiedzi, ale udzielane przez własne, prostsze obliczenia powinny być obniżane.A jeśli tak, to jak bardzo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.