Facebook Google+ Twitter

Próby obciążeniowe na Żoliborzu. Tramwaje wjechały na wiadukt

Na wiadukt, łączący ul. Andersa z ul. Mickiewicza, wjechały 7 września tramwaje. Jednak tylko na próbę. Mieszkańcy Żoliborza muszą uzbroić się w cierpliwość - nowa konstrukcja przechodzi próby obciążeniowe.

Jak podaje warszawa.gazeta.pl, pomiary na wiadukcie przeprowadzane są pod nadzorem Instytutu Badawczego Dróg i Mostów oraz Politechniki Rzeszowskiej.

Do próby statycznej obciążenia obiektu wykorzystano wagon niskopodłogowy Swing. Przy pomocy czujników zamontowanych w konstrukcji obliczano, o ile milimetrów ugiął się wiadukt po przejechaniu kilku metrów przez tramwaj.

Kolejnym etapem będzie próba dynamiczna, przeprowadzana podczas normalnego ruchu tramwajów. Zaplanowano ją wstępnie na 8 września, ale możliwe, że ta część badania konstrukcji nastąpi jeszcze dzisiaj.

Na początku przyszłego tygodnia, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ma wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie obiektu. Jednak wydanie tego dokumentu przez nadzór budowlany może zająć kilka tygodni.

Jak podaje TVN Warszawa, podobnie było wiosną 2011, przed oddaniem pierwszego wiaduktu drogowego. Ostatecznie został otwarty w lipcu tego roku, z 9-miesięcznym opóźnieniem.

Udostępnienie najnowszego odcinka wiaduktu, łączącego Żoliborz ze Środmieściem, zaplanowane jest na październik 2011 roku.

Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.