Facebook Google+ Twitter

Proces dotyczący stanu wojennego odroczony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-10 11:10

Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył rozprawę w procesie osób odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego w Polsce w 1981 roku. Sąd zdecydował, że będzie kontynuował proces dopiero w styczniu.

W czasie ostatniej rozprawy składanie wyjaśnień zakończył ówczesny pierwszy sekretarz KC PZPR, Stanisław Kania. Również w czasie zeszłotygodniowej rozprawy sąd wyłączył do odrębnego postępowania sprawę PRL-owskiego wiceministra sprawiedliwości Tadeusza Skóry. Powodem wyłączenia jest nieuchylenie Tadeuszowi Skórze, będącego sędzią w stanie spoczynku, immunitetu sędziowskiego. Na razie nie wiadomo, czy Tadeusz Skóra będzie oskarżony w oddzielnym procesie.

Proces osób odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego w Polsce ruszył 12 września. Głównymi oskarżonymi są 85-letni generał Wojciech Jaruzelski - w grudniu 1981 roku I sekretarz KC PZPR, premier PRL i szef MON, 83-letni generał Czesław Kiszczak - członek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i ówczesny szef MSW oraz 80-letni Stanisław Kania, były I sekretarz KC PZPR. Zarzuty dotyczą działania i kierowania "związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym, którego celem bylo popełnianie przestępstw". Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.