Facebook Google+ Twitter

Proces dotyczący zabójstwa Anny Politkowskiej utajniony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-19 22:25

Moskiewski sąd utajnił przebieg procesu dotyczącego zabójstwa rosyjskiej dziennikarki Anny Politkowskiej. Decyzję uzasadniono bezpieczeństwem przysięgłych.

Według sędziego, członkowie wyłonionej wczoraj ławy przysięgłych nie chcą pojawiać się na sali sądowej w obecności dziennikarzy. Z kolei adwokat rodziny Politowskiej zwróciła uwagę, że przysięgli nie powinni bać się prasy.

Taki scenariusz przewidywała Krystyna Kurczab-Redlich. Dziennikarka specjalizująca się w tematyce współczesnej Rosji mówi, że sąd wykonał "doskonały" manewr taktyczny. Jej zdaniem, pokazano opinii publicznej, że pomimo szczerych chęci, ława przysięgłych nie chce występować w obecności dziennikarzy. Krystyna Kurczab-Redlich uważa, że winni zostaną skazani, lecz nieprędko dowiemy się, kto jest zleceniodawcą morderstwa Anny Politkowskiej.

Dziennikarka opozycyjnej „Nowej Gaziety" została zastrzelona 2 lata temu na klatce schodowej domu, w którym mieszkała. O udział w zabójstwie są oskarżone trzy osoby. Kolejny mężczyzna będzie sądzony za przekroczenie uprawnień. Na razie nie złapano bezpośredniego zabójcy, który jest poszukiwany listem gończym.

Anna Politkowska opisywała przypadki łamania praw człowieka w Czeczenii, patologie w armii i strukturach władzy. Była krytyczna wobec polityki Władimira Putina. Zginęła w dniu urodzin ówczesnego prezydenta Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.