Facebook Google+ Twitter

Proces dziennikarza oskarżonego o przyjęcie 25 tys. łapówki

  • Źródło: Echo Miasta
  • Data dodania: 2006-10-10 13:27

W Sądzie Rejonowym w Rzeszowie akt oskarżenia odczytano dziś Jackowi S., byłemu redaktorowi naczelnemu gazety Supernowosci, zarzuca mu się żądanie 25 tysięcy łapówki od firmy Resbud.

O pomocnictwo w popełnieniu przestępstwa oskarżony jest Krzysztof Z., wykonujący dla Resbudu usługi public relations.

Łapówka miała być ceną za nienapisanie serii artykułów przedstawiających Resbud w niekorzystnym świetle. Obaj oskarżeni nie przyznają się do winy, twierdzą, że padli ofiarą prowokacji mającej wyeliminować dziennikarza, publikującego teksty nieprzychylne przedsiębiorstwu.

Przed odczytaniem aktu oskarżenia pełnomocnik Krzysztofa Z. mecenas Andrzej Kurowski, podnosił, że jego klient nie został zaznajomiony z aktami sprawy w fazie przygotowawczej, a tym samym nie zostało zachowane jego prawo do obrony.Sędzia prowadząca sprawę zdecydowała mimo tych obiekcji o kontynuowaniu rozprawy. W procesie firma Resbud bierze udział jako oskarżyciel posiłkowy. Jutro jej przedstawiciele będą przesłuchiwani jako świadkowie.
Za żądanie korzyści majątkowych grozi 8 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Teraz mamy spory wybór magnetofoników. Jaki problem na każde spotkanie udawać się ze sprzętem i udawać dobrą minę do złej gry? A w sądzie jak znalazł (p. Michnik, Berger). A tak - jedna strona: proponował, druga: pierwsze słyszę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.