Facebook Google+ Twitter

Proces Gucwińskiego we Wrocławiu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-22 14:40

Przed wrocławskim sądem rozpoczął się proces byłego dyrektora wrocławskiego ZOO, Antoniego Gucwińskiego, oskarżonego o wieloletnie przetrzymanie niedźwiedzia Mago w złych warunkach. Prokuratura kilka razy umarzała śledztwo w tej sprawie, ostatecznie akt oskarżenia trafił do sądu dzięki Fundacji Viva, broniącej praw zwierząt.

Prawie10 lat niedźwiedź brunatny Mago żył w małym betonowym bunkrze we wrocławskim ZOO. Fundacja ekologiczna VIVA twierdzi, że odpowiadał za to ówczesny dyrektor ZOO Antoni Gucwiński. W prywatnym akcie oskarżenia zarzuca mu między innymi znęcanie się nad tym zwierzęciem.

Antoni Gucwiński odpiera zarzuty, twierdząc, że starał się zbudować nowy wybieg dla niedźwiedzia, szukał też dla niego schronienia w innych ogrodach zoologicznych. Podkreśla, że to najbardziej przykry zarzut, jaki go w życiu spotkał.

Kolejna rozprawa 9 czerwca. Rozpocznie się wówczas przesłuchiwanie świadków. W ubiegłym roku niedźwiadek Mago trafił na odkryty wybieg.


dpanek/PR Wrocław/buch/MagM/orzechowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To oburzające. To oskarżenie.
Niedalej jak tydzień temu odstrzelono w Grisonii w Szwajcarii niedzwiedzia. Jedynego dzikiego niedzwiedza w tym kraju. Miał obroże i nadajnik. Doskonale wiedziano gdzie sie porusza. Ustrzelono go , bo zagrażał..... teoretycznie zagrażał turystom wędrującym po górach. Mógłbył się zbliżyć do domostw do koszy na śmieci po resztki jedzenia, Łatwe żerowisko w wystawianych przed dom workach z odpadami. Niedzwiedz nikomu nic nie zrobił. Nie przestraszył nikogo. Ustrzelono go NA WSZELKI WYPADEKś PREWENCYJNIE!!! w imieniu prawa.
A Panu Gucwinksiemu- osobie od lat zaanagażowanej w dtziałalnppść na rzecz dobra zwierząt zarzucać złą wole? to doprawdy nieporozumienie.
Serdecznie pozdrawiam państwa Gucwińskich. Trzymam kciuki aby ten proces sie skońzył jedynie rozgłosem na korzyść niedzwiadka dla którego znajdą sie fundusze,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.