Facebook Google+ Twitter

Proces w sprawie Megaupload może się nie odbyć

Sędzia O’Grady, który zajmuje się Megaupload, oświadczył FBI, że proces w słynnej sprawie może się nigdy nie odbyć.

Kim Dotcom znany wcześniej jako Kim Schmitz. Zdjęcie zostało wykonane w 1996 roku. / Fot. Andreas Bohnenstengel/CC 3.0Wikimedia CommonsLiam O’Grady, sędzia federalny nadzorujący sprawę przeciwko Megaupload poinformował, że proces w głośnej sprawie o łamanie praw autorskich przed amerykańskim sądem może się nigdy nie odbyć.

Szczerze mówiąc, nie wiem czy proces w tej sprawie się w ogóle odbędzie - powiedział O'Grady.

Sędzia zajmujący się sprawą Kim'a Dotcom'a zwraca uwagę na to, że władze USA nie dopełniły wymaganych formalności. Adwokat właściciela serwisu - Ira Rothken zauważa, że nie jest możliwe postawienie formalnych zarzutów, gdyż firma znajdowała się w Nowej Zelandii, poza Stanami Zjednoczonymi. Zgodnie z wiedzą, jaką posiadam, nie zrobiono tego, ponieważ nie można tego zrobić. Megaupload'owi nie można postawić zarzutów karnych, ponieważ nie znajdował się on pod jurysdykcją USA - powiedział Ira Rothken.

Około miesiąc temu okazało się, że nakaz konfiskaty majątku nigdy nie powinien być wydany - również powodu "błędów" formalnych.

Zniszczono 220 miejsc pracy i pozbawiono miliony uczciwych użytkowników Megauploadu dostępu do swoich plików. - powiedział Kim Dotcom.

Według niego cała ta sprawa to efekt "korupcji na najwyższym politycznym szczeblu służącej interesom ekstremistów praw autorskich z Hollywood.". Stwierdził również, że Megaupload stał się "pionkiem w grze o reelekcję".

Dostaliśmy wyrok śmierci bez żadnego procesu i nawet jeśli udowodnilibyśmy, że jesteśmy niewinni, a jesteśmy, wyrządzonych szkód nie da się już naprawić. - powiedział Dotcom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A niektórym nadal się wydaje, że USA to "państwo prawa"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.