Facebook Google+ Twitter

Proces ws. byłego Banku Wschodniego zaczyna się od początku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-18 09:31

Na ławie oskarżonych mają zasiąść trzy osoby. Wcześniej białostocki sąd uznał ich za winnych, jednak sąd apelacyjny uchylił ten wyrok.

Według prokuratury, oskarżeni narazili Bank Wschodni na stratę ponad 16 milionów złotych. Udzielali kredytów bez żądania poręczeń, które okazywały się nieściągalne. Ponadto dokonywali nieuzasadnionych zakupów m.in. nieruchomości, a także akcji innych spółek. W rezultacie w czerwcu 2002 roku Komisja Nadzoru Bankowego ustanowiła w Banku Wschodnim zarząd komisaryczny. To wywołało panikę wśród jego klientów, którzy zaczęli masowo wypłacać swoje pieniądze. W sumie w sprawie tej oskarżono 6 osób. Trzy przyznały się do winy i dobrowolnie poddały się karze.

Proces jednak nie rozpoczął się. Jeden z oskarżonych miał wylew i trafił do szpitala. W związku z tym sąd odroczył rozprawę bezterminowo i zdecydował, że zwróci się do szpitala z pytaniem o stan zdowia oskarżonego i przewidywalny okres leczenia. Dopiero po uzyskaniu takich informacji można będzie wyznaczyć nowy termin rozprawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.