Facebook Google+ Twitter

Proces ws. stanu wojennego zawieszono do końca marca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-04 14:28

Dopiero w kwietniu sąd wyznaczy nowe terminy posiedzeń. Powodem jest bardzo zły stan zdrowia jednego z oskarżonych - generała Floriana Siwickiego. Poinformował o tym jego adwokat, mecenas Marek Małecki. Generał Siwicki przeszedł śmierć kliniczną, a potem ciężkie zapalenie płuc. Mimo, że opuścił szpital, jego stan zdrowia nie pozwala na udział w rozprawie. O tym, czy będzie mógł wrócić na salę sądową, lekarze zadecydują pod koniec marca.

Mecenas Małecki dodał, że nie chce składać wniosku o wyłączenie sprawy generała do osobnego rozpoznania. Obrońca generała jest przekonany, że oskarżony będzie w stanie uczestniczyć w rozprawach. Dodał, że Siwicki chce brać udział w procesie i złożyć swoje wyjaśnienia. Zdaniem mecenasa Małeckiego to sąd podejmie decyzję o ewentualnym wyłączeniu sprawy jego kilenta do osobnego rozpoznania.

Ostatnia rozprawa w tym procesie odbyła się w grudniu ubiegłego roku. Proces utknął w miejscu na początku stycznia, kiedy zawału serca doznał właśnie generał Florian Siwicki.

Prokuratura IPN postawiła zarzuty 9 osobom, członkom utworzonej w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku WRON oraz Rady Państwa PRL, która formalnie wprowadziła stan wojenny i wydała odpowiednie dekrety. Proces zaczął się 12 września 2008 roku, ale na ławie oskarżonych zasiada już tylko 6 osób (jedna osoba zmarła, a dwie wyłączono do odrębnego postępowania).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.