Facebook Google+ Twitter

Procesja Świętych zamiast Halloween w Warszawie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-10-31 15:25

31 października ulicami Warszawy przejdzie Żoliborska Procesja Świętych. Jest to sposób na przeżycie wigilii Wszystkich Świętych, bez potrzeby naśladownictwa amerykańskich zwyczajów.

 / Fot. plakat 31 października o godz. 18.00 rozpocznie się Eucharystia w parafii świętych Alberta i Rafała na Rudzie (ul. Gwiaździsta 17). Po Mszy świętej nastąpi przemarsz z relikwiami świętych i błogosławionych do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przy parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu.

W ten sposób chcemy pokazać młodym ludziom, że mamy się z czego cieszyć. Uroczystość Wszystkich Świętych kojarzy się z rodzinnym odwiedzaniem grobów. Tymczasem w jednym dniu możemy się cieszyć świętością i wstawiennictwem tylu orędowników - powiedział jeden z organizatorów - ksiądz Michał.

W programie między innymi odbędzie się konkurs na przebranie za świętego oraz agapa w Sanktuarium błogosławionego ks. Jerzego. Najciekawszy strój zostanie nagrodzony.

Halloween to owoc rozpowszechniania się okultyzmu i magii.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czemu koniecznie zamiast? Czemu nie obok?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akurat taka "impreza" nie będzie konkurencją dla staroceltyckiego obrzędu. Choć tak naprawdę jego jądro może być wspólne z obrzędami starosłowiańskimi. Nie jestem niestety mocny w tej dziedzinie a Ratomira już dawno nie widziałem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.