Facebook Google+ Twitter

Procesje Bożego Ciała - piękne polskie świadectwo wiary

Na przykładzie dzisiejszej uroczystości Św. Bożego Ciała w największej andrychowskiej parafii pod wezwaniem Św. Macieja pokazujemy jej piękno i wpisanie się w pejzaż malowniczej okolicy podnóża Beskidu Małego. Uczestniczyło - 2 tys. osób.

1 z 71 Następne zdjęcie
Zdjęcie:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Nie ugialem sie 3 lata temu i nie zmniejszylem ilosci zdjec w tej galerii i dzieki temu stanowi teraz dokument czasu. A ukazuje ona wyjatkowa starannosc estetyczna o to aby domy na szlaku procesji Bozego Ciala byly jak napiekniej udekorowane co w pozniejszych latach a i wczesniej nie zawsze sie udawalo bo to i susza nie dawala takiego plonu kwiatowego a i ludzie nie wykrzesali z siebie na innych niz ta trasach takiej inwencji. Oraz akcent osobisty rodzinny czyli przywiazanie do radycji bliskich mi kilku osob uwzglednionych wsrod uczestnikow procesji. A w tym roku procesja znow wypadaw polowie czerwca 2017 w okresie najwiekszego rozkwitu wszelkich kwiatow

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie nie pan zaśpiewa jaki tu spokój trala lala dla Andrychowa który media judzące takie jak TVN24 ( majdanowskie podjudzanie to ich robota) oczerniają jako wulkan ksenofobii w do stosunku uprzywilejowanej mniejszości etnicznej,że tu tylko rozboje polsko romskie jakby nie było normalnego życia. Właśnie że jest i serdecznie zapraszam na wypoczynek do tutejszych pięknie położonych ośrodków turystycznych. Starsi ludzie znajda w nich spokój i wspaniale powietrze, góry do tysiąca metrów - dla osób z chorobami starości łagodne wzniesienia to lekarstwo -i pejzaż taki sam jak w kultowej włoskiej Toskanii. Jeśii przetrwam zajadłe spamowskie ataku na mnie to i w tym portalu pokażą się moje moje zdjęcia z magicznymi miejscami mojego dzieciństwa. To w tej ziemi tkwi sekret Św. Jana Pawła II, tak jak jego mądrość tysiąca lat historii kraju w Krakowie. Nawracam Was ma kult beskidzkiego piękna nie tak efektownego jak tatrzańskie ale mające podobne uroki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artyści są jak mimozy - wolno tylko patrzeć i podziwiać. Zatem kochajmy ich!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z całym szacunkiem Panie Wiesławie ale lepiej pokazać mniej starannie udekorowane ołtarze niż 30 fotek z kwiatami w płocie .
Mało kto dotrze do tych starannie udekorowanych ołtarzy . Szkoda .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic nie będziemy skracać i tak pokazuję tylko 2 starannie udekorowane ołtarze z 5. Jak by to była składanka ołtarzyków z Japonii to pewnie nikt by nie wybrzydzał?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Andrychowie jak widzi p. Krzak jest także normalne życie i spokój. Kliknij w sieci to przeczytasz o chronionym przez dodatkowe patrole policji zbójeckim mieście na tle kongliktu romsko - polskiego. Od soboty dwa Dni Miasta, wystąpią wieczorem w piątek "Bracia" Cugowscy. Ma go ochraniać na wszelki wypadek 100 policjantów i ochroniarzy. Obok nowy ultranowoczesny basen odkryty na tle Beskidu Małego. Zapraszamy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że spokojnie może Pan jeszcze skrócić o połowę i galeria nic nie straci na wartości. A jeszcze bardziej by Pan przybliżył czytelnikom to miejsce i samą uroczystośc, gdyby dodał opisy pod zdjęciami (wszak nie wszyscy oglądajacy zdjęcia są z w/w parafii).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta pani w kapeluszu w logo to andrychowska poetka Emilia Berndsen, o której sporo znajdziecie sporo moich materiałów w sieci. Pisze wiersze dla dzieci, patriotyczne, religijne, sztuki, reżyseruje uroczystości, napisała poemat o dzieciństwie i młodych latach Karola Wojtyły "Chłopiec spod wadowickiego nieba", którego inscenizację polecam: https://www.youtube.com/watch?v=QT0ji7HHL1s

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tyle dało się skrócić, jutro zaczną oglądać siebie parafianie... Dla przybliżenia Państwu tego miejsca dodam że jest w odległości 5 km od miejscowości Czaniec gdzie są groby dziadków Karola Wojtyły,ma 15 km od Wadowic, gdzie się urodził Papież Polak. To teren kościelny tzw. "Górnica andrychowska" przeznaczony wyłącznie pod zabudowę sakralną z jednym z najpiękniejszych widoków na mój rodzinny Beskid Mały. Może ti powstanie kaplica czy świątynia ku pamięci Jana Pawła II. Ta wiata powstała w kilkanaście dni przed Bożym Ciałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta galeria to test wytrzymałości oglądającego. Zrozumiałbym 86 zdjęć, gdyby nie przedstawiały w wielu ujęciach kwiatuszka na płocie... Chciałoby się zaśpiewać " jaki tu spokój la la la la, nic się nie dzieje la la la la". Podziwiać tylko autora za samozaparcie, bo dodać tyle zdjęć wymaga nie lada cierpliwości!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.