Facebook Google+ Twitter

Prochy ofiar z 11 września wyrzucono na wysypisko

Atak terrorystyczny z 11 września przyniósł wiele ofiar. Amerykański Departament Obrony przyznał w wewnętrznym raporcie, że niezidentyfikowane szczątki ofiar zostały spalone, a ich popioły wyrzucone na śmietnisko.

 / Fot. Wally Gobetz-Creative Commons Attribution 2.0 Generic license.Ponad 10 lat temu, w Stanach Zjednoczonych miał miejsce jeden z największych ataków terrorystycznych w historii. Mimo tak długiego czasu, który upłynął od tego wydarzenia, amerykański Departament Obrony, dopiero teraz przyznał, że niezidentyfikowane szczątki ofiar zamachu terrorystycznego zostały wyrzucone na wysypisko.

W wewnętrznym raporcie opublikowanym we wtorek, ujawniono, że chodzi tu głównie o ofiary znajdujące się podczas zamachu w Pentagonie oraz na pokładzie samolotu United 93, w którym pasażerowie podjęli walkę z terrorystami. Samolot ten jako jedyny nie osiągnął celu terrorystów, rozbił się w Shanksville w Pensylwanii.

 / Fot. Anonymous. Courtesy of the Prints and Photographs Division. Library of Congress.- Domena publicznaDecyzję w sprawie kremacji szczątków podjął resort obrony. Prochy ofiar miały znaleźć się na narodowym cmentarzu wojskowym Arlington w Waszyngtonie. Jak się jednak okazało, kierownictwo kostnicy w bazie sił powietrznych Dover w stanie Delaware, przekazało szczątki firmie, która je spaliła, a popioły rozsypała na wysypisku śmieci - informuje wprost.pl.

Raport podaje, że firma, która wyrzuciła prochy ofiar z 11 września, postąpiła tak samo ze szczątkami żołnierzy, którzy zginęli w wojnach w Afganistanie i Iranie.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jakub
  • Jakub
  • 29.02.2012 20:40

W Iraku, kurwa, w Iraku, nie Iranie., Boże

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo tak jest taniej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.