Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10829 miejsce

Producent kałasznikowów zbankrutował

Rosyjski producent słynnych kałasznikowów jest od czwartku bankrutem. Sąd arbitrażowy Udmurcji ogłosił upadłość Iżmasza po rozpatrzeniu wniosku kompanii Iżstanko, której koncern był winien blisko milion rubli.

 / Fot. Huyphuc1981 nb/CC BY 3.0Procedura upadłościowa koncernu Iżmasz rozpoczęła się w sierpniu 2011 r. Wniosek złożyła kompania Iżstanko wykazując, że koncern jest jej winien 814 417 rubli (według danych agencji lotniczej Altair). Sąd arbitrażowy Udmurcji ogłaszając bankructwo Iżmasza ustanowił też zarząd komisaryczny nad koncernem, wprowadzając profesjonalnego arbitra Artiemija Kuzniecowa. Do 5 października 2012 r. ma przedstawić sprawozdanie ze swej działalności.

Powstanie koncernu Iżmasz datuje się na 1998 r. Firma rozwijała się na bazie kompleksu produkcyjnego Iżewskij Maszzawod. Jej udział w rosyjskim rynku broni automatycznej strzeleckiej jest niemal całościowy. Jednak ponad 90-procentowe panowanie w tej dziedzinie produkcji i handlu, odznacza się stale malejącym popytem. Iżmasz ratował się sprzedażą broni myśliwskiej w obliczu korzystnej koniunktury dla produktu. Dochodowa miała też okazać się propozycja sprzedaży do Indii licencji na produkcję karabinków Kałasznikowa.

W nowojorskim sklepie można kupić takie lampy. Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported / Fot. Jorge RoyanNiedawno prezentowany AK-12, określany mianem piątej generacji karabinków Kałasznikowa pozwalał Iżmaszowi żywić nadzieję na korzystne zagraniczne kontrakty oraz doszlusowanie do światowej czołówki producentów broni i uzbrojenia. Grona ekspertów i dziennikarzy oceniających produkt, wypowiadały się jednak dość powściągliwie, na co zwracała uwagę w lutym tego roku pravda.ru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bagman
  • Bagman
  • 20.07.2012 10:19

czyżby rosyjska mafia się rozpadła, a w Afryce i na Bliskim Wschodzie zakończyły się wojny??

Komentarz został ukrytyrozwiń

W związku z powyższą informacją oczekujmy w najbliższym czasie wybuchu jakiegoś konfliktu zbrojnego:-( W końcu Rosja dba o swoje 'skarby' narodowe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.