Facebook Google+ Twitter

Produkcja najtańszego samochodu świata wstrzymana

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-30 21:08

Maleją szanse, by najtańszy samochód świata, którego produkcja miała się rozpocząć w Indiach w październiku pojawił się na rynku w terminie.

Producent samochodu - koncern Tata wstrzymał prace budowlane na terenie fabryki, którą wznoszono w celu rozpoczęcia montażu pojazdu na terenie stanu Bengal Zachodni.

Powodem wstrzymania prac są trwające od kilku tygodni protesty miejscowych rolników, który twierdzą, że nie otrzymali pieniędzy za ziemię oddaną pod budowę fabryki. Od kilku dni prowadzą oni blokadę terenu budowy.

Koncern Tata, który chce rozpocząć produkcję najtańszego samochodu świata - Tata Nano - już wcześniej zapowiedział, że wycofa się z inwestycji w Bengalu, o ile protesty nie ustaną. Wczoraj, w związku z agresywnymi wystąpieniami protestujących wobec specjalistów z Japonii i Korei, koncern wycofał z terenu budowy wszystkich swoich pracowników.

Przedstawiciel Taty poinformował, że ostateczne decyzje w sprawie inwestycji w Bengalu zostaną podjęte w przyszłym tygodniu. Na wieść o kłopotach koncernu w Bengalu trzy inne stany indyjskie zaproponowały przeniesienie inwestycji na ich terytorium. Komentatorzy ekonomiczni zauważają, że w Indiach problem pozyskiwania ziemi rolniczej pod inwestycje przemysłowe stanowi poważny problem i może opóźniać budowy nowych fabryk oraz zniechęcać inwestorów.

Z kolei inwestorzy omijają ziemie nierolnicze oraz nieużytki, ze względu na brak infrastruktury. Najtańszy samochód świata ma kosztować dwa i pół tysiąca dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.