Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3138 miejsce

Produkowali i handlowali papierosami

Funkcjonariusze BiOSG rozpracowali międzynarodową, zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie woj. wielkopolskiego, lubuskiego, podlaskiego, lubelskiego i łódzkiego. Grupie przewodził 30. letni mieszkaniec Kalisza.

 / Fot. Archiwum BiOSG w PrzemyśluPiętnastoosobową grupą przestępczą zajmującą się produkcją, handlem tytoniem i nielegalnymi papierosami od 18 miesięcy zajmowali się funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Do sprawy zatrzymano 11 Polaków, dwóch obywateli Ukrainy, Bułgara i Armeńczyka.

Akcję przeprowadzono na terenie 5 województw. Przeszukano kilkanaście mieszkań i posesji na terenie całego kraju, gdzie ujawniono znaczne ilości pieniędzy (w różnych walutach), 10 sztuk amunicji, 63 g amfetaminy, 9 g haszyszu, a także nielegalne papierosy i krajankę tytoniową.

Członkowie grupy w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu usłyszeli zarzuty m.in. wprowadzenia do obrotu nie mniej niż 1,4 mln / Fot. Archiwum BiOSG w Przemyślu paczek papierosów różnych marek o łącznej wartości ponad 18,8 mln złotych.

 / Fot. Archiwum BiOSG w Przemyślu- Wobec osób podejrzanych prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci: dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju i poręczeń majątkowych w łącznej kwocie ponad 100 tys. zł – odpowiada rzeczniczka prasowa BiOSG mjr Elżbieta Pikor.

W zatrzymaniu członków grupy uczestniczyli funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG, Nadodrzańskiego OSG, Nadwiślańskiego OSG, Karpackiego OSG, Podlaskiego OSG oraz Nadbużańskiego OSG.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ba, pani Wasserman ostatnio stwierdziła w pewnym specyficznym kontekście, że "wymiar sprawiedliwości sobie radzi".

"Wymiar sprawiedliwości" zawsze sobie "radził", tyle że "wymiar sprawiedliwości" do "sprawiedliwości" - ma raczej niespecjalnie korzystne powinowactwo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

PO robiło miliardowe przewały i jakoś nie ścigają tych najważniejszych. Co prawda duży dym robią Patryk Jaki i Małgorzata Wasserman, ale wielkiego płomienia z tego nie będzie...

A co z innymi przekrętami? Choćby tylko z karuzelami VAT, słynnymi prywatyzacjami, budową autostrad czy stadionów? O innych nie wspomnę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ile fajek pokoju można zrobić z przechwyconego tytoniu.
Tylko z kim je wypalić? ;)

W zamian, co tydzień minimum, następuje przekazanie sobie znaku pokoju.
Po czym - wyruszenie na cotygodniową wojnę. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doniesień z BiOSG nigdy za mało :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo dzielni funkcjonariusze. Zatkali jedną dziurę. Dwie nowe wybiją obok za chwilę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.