Facebook Google+ Twitter

Prof. Brzeziński: Rosji zależy, aby katastrofa smoleńska dzieliła Polaków

"Wojna polsko-polska odnośnie katastrofy smoleńskiej daje Rosji okazję do pogłębiania rozdźwięku w naszym kraju. Rosjanom zależy, aby ta sprawa dalej dzieliła Polaków" - powiedział dziś prof. Zbigniew Brzeziński.

 / Fot. Beax, GNU1.2Prof. Zbigniew Brzeziński w rozmowie z "Faktami" TVN powiedział, że Rosja chce, aby katastrofa smoleńska dzieliła Polaków. Według profesora Rosjanie celowo nie oddają nam wraku prezydenckiego tupolewa. Znany politolog krytykował również przedstawicieli naszego kraju, którzy "świadomie albo podświadomie dzielą Polaków".

"Mówienie o zamachu bez wyraźnego wskazania, kto jest za niego odpowiedzialny, ale sugerując jednocześnie, że jest to rząd polski, a może Sowieci, a może i razem, to to jest coś tak wstrętnego i tak szkodliwego, że mam nadzieję, że osoby bardziej odpowiedzialne w opozycji rządowej się jakoś inaczej do tego odniosą" - dodał prof. Brzeziński.

 / Fot. Karolina Misztal, PolskapresseDzisiejsza wypowiedź znanego politologa wywołała burzę w mediach. W tej sprawie wypowiedział się nawet premier. Donald Tusk tak komentuje wypowiedź Brzezińskiego: "Dobrze się stało, że te słowa padły, tym bardziej, że mówi je człowiek, który miał tak dobry wpływ na historię Polski" - podsumował sprawę premier.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (51):

Sortuj komentarze:

Słowa słowami. A jakie są fakty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marek Chorążewicz Dzisiaj 10:51

Panie Marku Chorążewicz mój komentarz który pan zacytował był odpowiedzią na komentarz pana Ryszarda Tercjaka - "Ryszard Tercjak Wczoraj 22:24"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy Konopka, trochę mnie Pan zmartwił... Co prawda, to wątek poboczny, ale jakże ważny...

W jednym z komentarzy (wczoraj 22:32) stwierdził Pan: "Ja obawiam się starości, a pan?"

Gdybym to ja coś takiego napisał, no... To byłoby jeszcze do wytłumaczenia... Osoba wierząca zaraz odwinęła by mi: "bo nie wierzysz w Boga i dlatego ogarnia ciebie lęk przed tym drugim - podobno lepszym - życiem" Ale to wychodzi spod Pana klawiatury... To wierzących już wiara nie wzmacnia???

Komentarz został ukrytyrozwiń

W poniższym zdaniu ma być oczywiście Polski.Zakradł się błąd(połąski ),nie z mojej winy.

Zatrważa mnie postawa Kościoła Katolickiego, a przede wszystkim hierarchów, ze tolerują, a wręcz popierają te wrogie wobec połąski hucpy w wykonaniu:PiS , Radia Maryja i ich wyznawców.niech wreszcie Donald Tusk, Waldemar Pawlak jako koalicjanci w rządzie PO-PSL niech wreszcie pokarzą , że maja charyzmę i maja jaja, nie troki u kaleson.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To fakt.Ma facet przerąbane, że takie tuzy intelektu z Prawa i Sprawiedliwości cenzorują wypowiedzi profesora Brzezińskiego.
Teraz Polska gotowa USA wypowiedzieć wojnę. Nie szkodzi, że jesteśmy w tym samym pakcie wojskowym.Rosja ma tez przechlapane, bo jak Jarosław Kaczyński przejmie władze, to i Rosji pokarze swoją boskość, dowódczy geniusz. Niemcom za kartofla nie pofolguje, nazwali by chociaz ziemniak albo pyra , to by może było do strawienia ale kartofel. Dla Kaczystów jest wszystko możliwe w ich kraju, zwanym Kaczylandem.
Zatrważa mnie postawa Kościoła Katolickiego, a przede wszystkim hierarchów, ze tolerują, a wręcz popierają te wrogie wobec połąski hucpy w wykonaniu:PiS , Radia Maryja i ich wyznawców.niech wreszcie Donald Tusk, Waldemar Pawlak jako koalicjanci w rządzie PO-PSL niech wreszcie pokarzą , że maja charyzmę i maja jaja, nie troki u kaleson. Niech wreszcie postawia Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu. PiS jako wroga partia wobec Polski ( raczej jest to sekta). wroga wobec Rzeczpospolitej Polskiej musi być zdelegalizowana.Wówczas nie napiszę nigdy, że ten rząd PO-PSL jest nieudolny, i nie jest szantażowany!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku - Brzezińskiemu brakuje wiary nabożnego kultu dla Kaczyńskich, wiary w geniusz śledczy Maciarewicza i szacunku dla dyplomatycznych zdolnosci pani Fotygi.
Ma facet przerąbane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jerzy Konopka
"Jarosław Kaczyński może tylko obserwować jak "stary Brzeziński" w jednej chwili traci szacunek wielu Polaków."

Czy to jest opinia uzgodniona z "Jarosławem"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest też jakiś młody Kaczyński?? Prezes ma nieślubne dziecko??

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Arkadiusz Gębka

Jarosław Kaczyński może tylko obserwować jak "stary Brzeziński" w jednej chwili traci szacunek wielu Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink

Oj chyba brakuje zdąży jeszcze namieszać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.