Facebook Google+ Twitter

Prof. Czapiński: Polacy to naród nieudaczników

Prof. Janusz Czapiński wystąpił w ostatnim programie "Drugie Śniadanie Mistrzów". Nazwał tam Polaków narodem nieudaczników. W ten sposób wyjaśnił przyczyny niechęci narodu polskiego do mniejszości: romskiej oraz żydowskiej.

Mocno krytyczna ocena swojego narodu jest cechą charakterystyczną polskich elit. Donald Tusk mówił, że polskość to nienormalność. Janusz Palikot stwierdził, że polskości należy się wyrzec. A ostatnio Kazimierz Kutz stwierdził, że Polska z natury rzeczy jest niepoważna. Do tego grona dołączył prof. Janusz Czapiński, który nazwał Polaków nieudacznikami. Dowodem tego jest agresja Polaków w stosunku do mniejszości etnicznych: żydowskiej oraz romskiej. W ten sposób Polacy rozładowują napięcie spowodowane lękami oraz frustracjami. Te zachowania są cechą charakterystyczną społeczeństw zamkniętych, które powstają wśród narodów przegranych. Takim narodem są Polacy, ulepieni przez historyczne tragedie i klęski.

Ponadto Czapiński wziął w obronę Elżbietę Janicką i skrytykował Marcina Mellera, który skrytykował ją za ostatnie odkrycia o bohaterach "Kamieni na Szaniec". Meller stwierdził, że nie ma żadnej przesłanki, aby wyciągać tak dalekie wnioski. "A czy jest przesłanka aby twierdzić, iż w Smoleńsku był zamach?"- odpowiedział mu Czapiński.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To nie jest "mocno krytyczna ocena" narodu polskiego, tylko ów rasizm, z którym owi panowie podobno walczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zatem wedle słów profesora jesteśmy jednym z wielu narodów nieudaczników, wszak cyganie wszędzie gdzie się pojawią wzbudzają podobną sympatie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Janusz Czapliński zajmuję się biżuterią
Janusz Czapiński profesor psychologii ....o którego chodzi ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

...jakie elity takie wypowiedzi ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym raczej powiedział, że Polacy to naród zakompleksionych udaczników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.