Facebook Google+ Twitter

Prof. Gomułka głównym ekonomistą Business Centre Club

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-19 15:00

Profesor Stanisław Gomułka został dziś głównym ekonomistą Business Centre Club. Stanisław Gomułka jest profesorem London School of Economics.

Był m.in. wykładowcą prestiżowych uniwersytetów europejskich i amerykańskich (Stanford, Harvard, Columbia) oraz konsultantem instytucji międzynarodowych (MFW, OECD, Komisja Europejska). Jest wybitnym specjalistą w dziedzinie makroekonomii i teorii wzrostu gospodarczego.

W latach transformacji ustrojowej profesor Gomułka był doradcą Leszka Balcerowicza. Negocjował także z Klubem Paryskim i Klubem Londyńskim plan redukcji polskiego długu. Do kwietnia 2008 r. pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Zrezygnował ze stanowiska uznając, że reformowanie finansów publicznych nie ma poparcia premiera.

W BCC profesor Gomułka będzie koordynował pracę ponad 40 ekspertów, których zadaniem jest prezentowanie stanowiska Klubu w takich dziedzinach, jak polityka gospodarcza, prawo, podatki, ubezpieczenia społeczne, regulacje dotyczące rynków kapitałowych, szkolnictwa wyższego i in. - na forum komisji parlamentarnych, w zespołach i konsultacjach z rządem oraz w Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych.


IAR K.P. na podst. komunikatu
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.