Facebook Google+ Twitter

Prof. Kazimierz Żygulski nie żyje. Były minister kultury miał 92 lata

92-letni naukowiec, polityk, działacz Polskiego Państwa Podziemnego we Lwowie, minister kultury i sztuki, zmarł w Warszawie.

Kazimierz Żygulski urodził się 8 grudnia 1919 roku we Lwowie. Ukończył Uniwersytet Jana Kazimierza w tym samym mieście na wydziale prawa, był sędzią sądu specjalnego oraz członkiem lwowskiej Delegatury Rządu RP na Kraj.

W latach okupacji niemieckiej i sowieckiej był działaczem Polskiego Państwa Podziemnego we Lwowie. W 1944 roku został skazany na 15 lat obozu karnego przez NKWD. Od roku 1957 podjął pracę w Polskiej Akademii Nauk, pracował również w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN.

Jak podaje Onet.pl, Żygulski był autorem prac z dziedziny socjologii kultury i socjologii filmu. W latach 1970-1971 był prorektorem Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej w Łodzi, a w latach 1982-1986 pełnił funkcję ministra kultury i sztuki.

O śmierci polityka poinformował jego syn, Witold Żygulski.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.