Facebook Google+ Twitter

Prof. Kleiber nie zorganizuje konferencji o katastrofie. „Niemożliwe utrzymanie standardow naukowych”

„Kumulacja emocji, którą obserwujemy w ostatnich dniach, uniemożliwia przeprowadzenie konferencji wedle standardów naukowych” – podaje powody rezygnacji prof. Michał Kleiber.

 / Fot. Original uploader was Pa3Widzi at pl.wikipedia, GNU1.2Szef PAN, prof. Michał Kleiber przyznał w telewizyjnej „Panoramie”, że do podjęcia decyzji o wycofaniu się z organizacji konferencji na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej ostatecznie skłoniły go wydarzenia ostatnich dni: wystąpienie eksperta, prof. Rońdy, który przyznał się publicznie do kłamstwa oraz działania Antoniego Macierewicza.

Szef zespołu parlamentarnego zapowiedział w piątek, że chce postawić premiera przed Trybunałem Konstytucyjnym. Poinformował też, że złoży wniosek do prokuratury o wszczęcie postępowania w związku z przekazaniem zdjęć z katastrofy komisji Macieja Laska. Wcześniej Macierewicz złożył już kilkanaście innych doniesień do prokuratury, a w piątek poinformował opinię publiczną, że dysponuje zeznaniami ponad 20 świadków, którzy widzieli lub słyszeli eksplozję towarzyszącą katastrofie prezydenckiego tupolewa.

Profesor Kleiber przyznał w piątkowej "Panoramie", że w takich warunkach nie jest możliwe przeprowadzenie konferencji, która mogłaby utrzymać standardy naukowe. Wg planów profesora Kleibera, miała ona stonować emocje wokół katastrofy i wyjaśnić wątpliwości. Mieli w niej brać eksperci zespołów Laska i Macierewicza (wyłącznie fachowcy, a nie politycy), a obrady miały być dostępne dla wszystkich mediów. „Kumulacja emocji, którą obserwujemy w ostatnich dniach, uniemożliwia przeprowadzenie takiej konferencji wedle standardów naukowych” - zdecydował Kleiber w piątek.

Jak informuje [a]http://wyborcza.pl/1,75248,14805958,Prof__Kleiber_odwoluje_konferencje_smolenska___Zachowanie.html#ixzz2i95S7W5L

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Mój komentarz - Hm! Powiem wprost: Katastrofa Smoleńska zostanie wyjaśniona, tak samo jak została wyjaśniona Katastrofa Gibraltarska. Inna możliwość nie wchodzi w rachubę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Roman chyba nie oczekiwałeś innego zdania od tego pana?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Leszek Małkowski - takie brednie co pan wypisuje,najlepiej pisać na portalu Gazety Wyborczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cała ta PiS-owska chucpa nie jest po to, żeby wyjaśnić cokolwiek. Ona jest po to, żeby jątrzyć, mieszać dla samego mieszania, żeby życie publiczne, polityczne w Polsce było jak najdalej od względnej normalności. Nie byłoby "Smoleńska", znaleźli by coś innego, jak wcześniej opluli L. Wałęsę i "Solidarność". Gdy Wy się przepychacie - że Rońda, że Macierewicz, że to, że siamto, to Kaczyński i Macierewicz siedzą sobie rozparci i kręcą młynka palcami. Cała działalność Kaczyńskich, od samego początku, wygląda tak jakby byli agentami obcego państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście ! wyniki KBWLLP pod przewodnictwem J.Millera, nie pozostawiają żadnych wątpliwości, co do przyczyn wypadku pod Smoleńskiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotr Grawiat-Zbadała wypadek lotniczy pod Smoleńskiem i ustaliła okoliczności i przyczyny tegoż. Sprawa jest zamknięta.- jest pan pewny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypominam, że Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP) – komisja cywilno-wojskowa, należąca do urzędów podległych i nadzorowanych przez ministrów, działająca na podstawie Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 maja 2004 roku w sprawie organizacji oraz zasad funkcjonowania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Komisja powołana decyzją ministra obrony narodowej. Zbadała wypadek lotniczy pod Smoleńskiem i ustaliła okoliczności i przyczyny tegoż. Sprawa jest zamknięta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prof. Kleiber ma całkowita słuszność. Wyjaśnianiem przyczyn katastrofy powinni zająć się eksperci, ale nie eksperci od polityki, medialnego szumu, prowokacji i spiskowych teorii. Ci ostatni skutecznie zakłócają prace, wywierają naciski i jak widać również kłamią (co było widoczne i bez wyznań niektórych polityków).
Pełni cynizmu i hipokryzji, wykorzystują ludzkie nieszczęście do robienia ludziom wody z mózgu, często skutecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niewykluczone, że swoisty coming out Rońdy i histeryczne gesty Macierewicza to skoordynowana akcja, która właśnie osiągnęła zamierzony skutek.
Odarta z polityki debata naukowa do końca obnażyłaby miałkość i mizerię Zespołu Parlamentarnego Antoniego Macierewicza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.