Facebook Google+ Twitter

Prof. Liberadzki o rozwoju gospodarczym UE

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-21 12:33

W jaki sposób Unia Europejska może odzyskać zdolności rozwojowe do 2020 r. oraz powrócić szybko do widocznego stabilnego wzrostu gospodarczego?

W jaki sposób Unia Europejska może odzyskać zdolności rozwojowe do 2020 r. oraz powrócić szybko do widocznego stabilnego wzrostu gospodarczego? Spotkanie z prof. Bogusławem Liberadzkim, Członkiem Prezydium Parlamentu Europejskiego, odbędzie się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie 25 kwietnia 2015 r. w godz. 10.00-12.00.

Unia Europejska stoi obecnie przed poważnymi wyzwaniami. Dążąc do rozwoju i wzrostu gospodarczego musi sobie poradzić z kilkoma zadaniami wynikającymi z wewnętrznych potrzeb, jak deficyt budżetowy i reindustrializacja Wspólnoty, bezrobocie młodego pokolenia czy polityka energetyczna. Nie może również ignorować sytuacji zewnętrznej, na którą składa się globalna sytuacja gospodarcza, umowa między UE, USA i TTIP czy relacje z Rosją.

- Profesor Liberadzki jest wybitnym znawcą tematyki. W Parlamencie Europejskim odpowiada m.in. za sprawy budżetu. Spotkanie z nim pozwoli na uporządkowanie wiedzy w kwestii rozwoju gospodarczego Unii Europejskiej. Uczestnicy lepiej poznają np. pakiety reform dla strefy euro „sześciopak” i „dwupak”, dowiedzą się, jak funkcjonuje Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych, znany jako plan Junckera. Profesor Liberadzki pomoże również zrozumieć politykę Europejskiego Banku Centralnego – zachęca prof. Longin Pastusiak, organizator spotkania, dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Spotkanie z prof. Bogusławem Liberadzkim pt. „Wzrost i rozwój gospodarczy Unii Europejskiej. Uwarunkowania wewnętrzne i zewnętrzne” odbędzie się 25 kwietnia 2015 r. w auli 1 Akademii Finansów i Biznesu Vistula na warszawskim Ursynowie (ul. Stokłosy 3, stacja metra Stokłosy). Wstęp wolny. Dodatkowe informacje: www.vistula.edu.pl.

Prof. dr hab. Bogusław Liberadzki – b. Minister Transportu i Gospodarki Morskiej, od 1 maja 2004 r. poseł do Parlamentu Europejskiego. Koncentruje się na sprawach transportu i budżetu. Członek Prezydium Parlamentu Europejskiego. Od 1994 r. członek Komitetu Transportu PAN. W Szkole Głównej Handlowej kieruje Katedrą Transportu.
Specjalizuje się w dziedzinie ekonomiki transportu, polityki transportowej i europejskich systemów transportowych. Jest autorem i współautorem m.in. takich pozycji jak „Uwarunkowania rozwoju systemu transportowego Polski”, „Liberalizacja i deregulacja transportu w Unii Europejskiej”, „Transport – popyt, podaż, równowaga” czy „Ekonomiczne problemy funkcjonowania transportu w USA i wnioski dla systemu transportowego Polski”.

(Katarzyna Chmielewska )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.