Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23329 miejsce

Prof. Maciej Mrozowski: Stankiewicz? To "dziennikarstwo barbarzyńskie"

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2012-05-16 10:06

"Ewa Stankiewicz, gdyby jej wkładano kamerę w oko, prawdopodobnie również wpadłaby w furię, a gdyby w ten sposób ktoś potraktował prezesa Jarosława Kaczyńskiego, to Adam Hofman natychmiast przybyłby z odsieczą" - twierdzi prof. Maciej Mrozowski na łamach "Wprost".

 / Fot. Mat. przekazane W24 przez M. MrozowskiegoJako ewidentne nadużycie wolności mediów, prof. Mrozowski uznał zachowanie Ewy Stankiewicz. Chodzenie za politykami, by złapać ich na jakiejś słabości, prowokowanie czyjejś agresji czy czekanie na wpadki, to w kulturze anglosaskiej "dziennikarstwo barbarzyńskie" - ocenił medioznawca na łamach Wprost.

Mrozowski stwierdził, że film, nakręcony przez Stankiewicz, nie wnosi nic dobrego do życia publicznego. Pokazuje tylko, że polityk nie może wyjść spokojnie na ulicę, bo dziennikarz uznał, że może go bezkarnie nagabywać. To taki film, który zaognia i tak już napiętą sytuację w polityce. Podtykanie mikrofonu komuś pod nos, to naruszenie jego intymności.

Z kolei profesor Wiesław Godzic większą winą obarcza posła Niesiołowskiego, który dał się sprowokować. Przyznaje dziennikarzowi prawo do bycia nieustępliwym, a nawet może on, według profesora, przekroczyć pewne obowiązujące normy, ponieważ dziennikarz działa w imieniu obywateli.

Była przewodnicząca Rady Etyki Mediów, Magdalena Bajer, uważa, że dziennikarka powinna była zaprzestać filmowania, na które nie miała zgody. Jeżeli ktoś mówi wyraźnie, że nie chce rozmawiać z dziennikarzem, to należy to uszanować. W razie odmowy zawsze można to skomentować przed kamerą. Choć dodaje też: "Uważam, że to, co zrobiła i jak się zachowała pani Stankiewicz mieści się w granicach zachowania dociekliwej dziennikarki.

PiS i Solidarna Polska składają zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie. Nie wiadomo tylko dlaczego milczały, gdy ekipa filmowa TVN została pobita na pielgrzymce telewizji Trwam.
Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

enter
 • enter
 • 31.07.2012 11:59

Widać ,że prof Morozowski to kolejny klakier władzy PO ,dla niego chamskie zachowanie Niesiołowskiego było do przyjęcia ..winna jest dziennikarka Stankiewicz ,ale gdyby w ten sam sposób zachował się jakiś poseł PiS i obrzucił wyzwiskami dziennikarza Gw lub TVN , którzy cały czas ich śledzą na spotkaniach ,o wtedy mielibyśmy do czynienia z agresją wobec wolnych mediów .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iwonka Z.
 • Iwonka Z.
 • 19.05.2012 18:00

Co mówi pod krzyżem i Rddiu Maryja !

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 16.05.2012 16:26

Pani Stankiewicz nie jest dziennikarką . Wystarczy posłuchać tej pani co mówi pod " krzyżem " .Szanujacy się dziennikarz tak się nie zachowuje . Panią Stankiewicz skrytykowali publicyści Rzeczpospolitej. To była prowokacja tej pani , która doskonale wiedziała jaka będzie reakcja Niesiołowskiego. Chciała przykryć " Hitlera" którego odpalił Kaczyński w polskim Sejmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna
 • Krystyna
 • 16.05.2012 15:45

Ewa Stankiewicz niech się wzoruje na tym filmie dokumentalnym;

http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz

Niech zrobi film o rodzinie Kaczyńskich .Chociaż o Jaroslavie Kaczyńskim .Niech pokarze ,ze jest coś wartościowego wnieść do filmu dokumentalnego . Do tej pory to robi ale smród i odór roznosi.Na dzień dzisiejszy to jest szuja w spódnicy, która udaje faceta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 16.05.2012 13:25

Chorzy ludzie jak Niesiołowski czy Palikot nie powinni zajmować żadnych stanowisk . Chorzy ludzie powinni przebywać w zakładzie bez klamek!

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
 • bolek
 • 16.05.2012 12:50

jest jedno wytlumaczenie chamskiego zachowania stankiewicz.pobierala nauki u rydzyka a ze byla pojetnym uczniem tu i tam dorownuje mistrzowi

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
 • 1grajek
 • 16.05.2012 12:50

Profesor Wiesław Godzic obwiniając pana S.Niesiołowskiego większą winą za tą całą sytuację moim zdaniem nie ma racji ponieważ dziennikarstwo powinno relacjonować rzeczywistość ,a nie tworzyć ją a, pani E.Stankiewicz wyraźnie ją tworzy.Wyraźnie widać ,że jeżeli coś nie pasuje do jej tezy to ona choćby na siłę potrafi kreować rzeczywistość . I jeszcze jedno profesor Godzic nie ma racji , że dziennikarzom można więcej i mogą przekraczać pewne obowiązujące normy , bo po to ktoś mądry ustala te normy , żeby one obowiązywały , a nie były omijane . Właśnie my Polacy słyniemy z tego , że nie stosujemy do procedur i zasad, i z tego powodu mamy same kłopoty np. katastrofa Smoleńska ,wyprawa Prezydenta Kaczyńskiego do Gruzji , katastrofa Casy i wszystkie afery korupcyjne które szarpią Polską i niech pan profesor nie mówi ,że komuś więcej wolno bo nie wolno i już pani Stankiewicz grała swoją grę polityczną doskonale i jest w równej mierze winna tej sytuacji co pan Niesiołowski .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obywatel
 • Obywatel
 • 16.05.2012 12:16

Nie upoważniałem nikogo a zwłaszcza dziennikarki aby działała dla mojego dobra jako obywatela , a co potrafią zrobić sępy dziennikarskie to moja rodzina odczuła na własnych barkach,nie życzę nikomu takiego dobra dziennikarskiego dla obywateli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 16.05.2012 12:10

A co można sądzić o obrońcach Niesiołowskiego??? Gdyby tak ktoś z PiS odepchnął dziennikarza z TVNu ....no to dopiero była by jatka ,dwa tygodnie magla, na wszystkich rządowych kanałach zapewnione ,i zero informacji o dziadowskiej gospodarce!

Klich psychiatra b.minister obrony, powinien zająć się Niesiołowskim!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Niemczech za takie nachalstwo dziennikarkę redakcja by zwolniła. Rzeczywiście w Polsce dziennikarze zachowują się czasem agresywnie i bezczelnie, a zadawane czasem prowokujące pytania politykom stały się manią,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.