Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24464 miejsce

Prof. Markowski: Platforma na samym Tusku nie pojedzie, elektorat odpłynie

Nie od dziś wiadomo na kim opiera się autorytet, siła działania rządu i PO. Pierwsze i drugie oparcie jest widoczne i uzasadnione. Sęk w tym, że siła i autorytet kapitana statku słabnie i Platforma zaczyna tonąć. Wkrótce wyborcy odpłyną.

Rządem powinien kierować ktoś o stanowczym działaniu i mocnych fundamentach psychiki oraz wiedzy w sprawach zasadach i praw rządzących społeczeństwem i gospodarką, nauką i kulturą, itp. Partią zaś musi kierować zręczny, doświadczony i silny pod każdym względem polityk, który jednak musi pamiętać, że trzeba wychowywać godnego następcę. Czy robi to premier Donald Tusk? Jeżeli nie – to albo oślepia go zgubnie własne światło, albo też zwyczajnie boi się czyjegoś zagrożenia.

Za jedno i drugie oraz za wszelkie winy, zaniechania, niedociągnięcia i potknięcia Donald Tusk, jako przywódca partii i narodu, ostatnio zaczął nieźle obrywać. Ujawniły to dobitnie sondaże opinii publicznej. Wyciszony i uśpiony przez dłuższy czas przywódca, stał się nagle przedmiotem śmiesznej, lecz zasłużonej gry przeciwników, a bezlitosne sondaże pokazały, gdzie naród go ma lub może mieć, w najbliższych wyborach.

W końcu Donald Tusk wrócił z "emigracji" politycznej i zaczął - w swoim stylu - rządzić swoimi ludźmi w Platformie i gabinecie. Uwidział nagle, mówiąc z rosyjska, kilka silnych frakcji w partii, a to musi brzmieć niebezpiecznie dla niego, wobec swojego wziętego z "cienia" następcy, Piotra Glińskiego, naukowca z PiS. Ruszył Donald Tusk z kopyta i powrócił do gry – partyjnej i rządowej. W kilka dni przepchnął przez rząd i Sejm, kilka ważnych kwestii, w tym konwencję o zwalczaniu przemocy wobec kobiet i drażliwą sprawę in vitro oraz powiedział ludziom to, na co czekali w sprawach Polski.

Powrót do gry premiera Donalda Tuska to - niestety za mało, żeby zdobyć serca większości elektoratu. Według prof. Radosława Markowskiego politolog z Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) - Platforma Obywatelska musi postawić również na innych polityków. Prof. Markowski odwołuje się do rankingów zaufania społecznego. Jak mówi, wystarczy spojrzeć na rankingi zaufania i już wiadomo, kto ma występować, żeby trafić do społeczeństwa - podpowiadał w TOK FM.

"Powrócony" do gry premier Donald Tusk, od dwóch tygodni usiłuje walczyć o poprawę notowań rządu i Platformy. W swoim, tzw. drugim expose, obiecał kobietom dłuższe urlopy macierzyńskie i wielkie pieniądze na inwestycje w kraju. Zapowiedział start programu refundacji z budżetu zabiegów in vitro i likwidację NFZ. Widać premiera znacznie częściej niż dotąd w mediach, a niebawem ma ruszyć w kolejną podróż objazdową po kraju słynnym Tuskobusem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.