Facebook Google+ Twitter

Prof. Mrozowski krytykuje nową ustawę medialną

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-19 15:47

Medioznawca profesor Maciej Mrozowski uważa, że nowa ustawa medialna sprawi, że media stracą charakter instytucji publicznych i społecznych, a staną się organami instytucji politycznych, w tym rządu.

Nowe prawo medialne przyjęli dziś senatorowie. Wprowadzono między innymi poprawkę, zgodnie z którą nie będzie minimalnej kwoty przeznaczonej na media publiczne. Kwota pieniędzy ma być wyznaczana corocznie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w porozumieniu z ministrem finansów.

Zdaniem profesora Mrozowskiego ta decyzja skończy się całkowitym upolitycznieniem mediów publicznych, gdyż preliminarz budżetowy będzie zatwierdzać rząd i ministerstwa, a nad przyznaniem pieniędzy głosować będą posłowie.

Medioznawca jest przekonany, że nowa ustawa nie uporządkuje sytuacji w mediach publicznych. Maciej Mrozowski uważa, że nowe przepisy nadal nie rozwiązują podstawowych problemów mediów publicznych.

Profesor Mrozowski ostrzega też, że poprawka dotycząca ustalania poziomu finansowania mediów publicznych przez Sejm zostanie zakwestionowana przez Unię Europejską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Andrzej
  • Andrzej
  • 14.03.2011 11:50

W Instytucie Genetyki Roślin PAN w Poznaniu jest osoba (Stanisław Jeżowski), która popełniła plagiat i stara się obecnie o profesurę. Dyrekcja wie i nie reaguje. Wstydzę się pracować w IGR. Takie osoby mają być wyróżniane!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.